Detail info
Close

Sňatky na železnici - Johann Nepomuk Nestroy

Národní divadlo Brno
Sňatky na železnici - Johann Nepomuk Nestroy

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Třeskutá komedie na hranici neplánovaného večírku v kuchyni nádražní restaurace. Nečekané zápletky, dobrodružství ve stanici Brno hl. n., pěvecká čísla a zběsilé tempo. Pro milovníky divokých, pestrobarevných a nespoutaných inscenací.

Výrobci hudebních nástrojů, bratranci Ignác Stimmstock z Vídně a Petr Stimmstock z Kremže, se touží oženit. Ignác se rozhodl pro Terezu Kipflovou z Vídeňského Nového Města, Petr hodlá odvést k oltáři Babetu Cupákovou z Brna. K úspěšnému záměru si proto přizvou zkušenou dohazovačku Zaschelhuberovou. Pokud se namlouvání odehrává na Severní a jižní dráze císaře Ferdinanda mezi několika místy, mohou se v navenek skvělém plánu ukázat jisté nedostatky. Nedostatečně zkušení cestující se totiž na nádraží snadno spletou a z ničeho nic se ocitnou v opačném směru, než kam mířili. Takto zmatenému člověku chybí k zoufalství jen málo. Například další zamilovaný člověk. Tím je malíř Patzmann, který se kvůli Nanynce, schovance v rodině Cupákových, dopustí únosu, čímž zkomplikuje život nejen sobě.

V komedii Johanna Nepomuka Nestroye (1801–1862) jsou sice hlavní postavy zapleteny do složité sítě milostných citů, ale hlavním zdrojem humoru třeskuté frašky z roku 1843 je vynález parních lokomotiv, který učinil převrat v cestování.


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top