Detail info
Close

Lhář - Pierre Corneille

Národní divadlo Brno
Lhář - Pierre Corneille

Datum: 24. října 2024 - 19. června 2025
Místo: Mahenovo divadlo
Adresa: Malinovského náměstí I, Brno

Vstupenky

čtvrtek
24
říj. 2024
19:00
Lhář - Pierre Corneille
sobota
30
lis. 2024
17:00
Lhář - Pierre Corneille
pondělí
3
ún. 2025
19:00
Lhář - Pierre Corneille
čtvrtek
19
čvn 2025
19:00
Lhář - Pierre Corneille

Informace o akci

Lhář musí mít dobrou paměť! Jinak zapomene, co komu nalhal…

Komediální archetyp lháře se často vyskytuje v příběhu o návratu marnotratného syna do otcova domu. Nejinak je tomu v Corneillově vynikající komedii Lhář, v níž vykresluje mladíka z provinční univerzity při návratu do Paříže: jak jinak by si mohl získat pozornost pařížských dam než pohádkami o svých válečných úspěších, bohatství a vzdělanosti? Bohužel se do svých intrik začne rychle zaplétat, a když ve své sebestřednosti splete jméno dívky, kterou svádí, dostává se i velmi schopný lhář do úzkých.

Pierre Corneille (1606–1684) je předním představitelem francouzského klasicismu a jeho zpracování „lháře“ navazuje na náměty, procházející dramatickou literaturou od Alarcónovy
Podezřelé pravdyDona JuanaRevizora a ještě dál. Klasicistní komedii přeložil Vladimír Mikeš, jehož svěží překladatelské umění ocenili diváci i kritici v inscenaci Amfitryon. Na její úspěch naváže v Mahenově divadle touto inscenací režisérka Aminata Keita.

Premiéra: 23. června 2023 v Mahenově divadle


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

google maps

Doporučené

Top