Tomáš Kačo

Program divadla Studio DVA
Tomáš Kačo

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Tomáš Kačo - Silnější než včera / Stronger than Yesterday

klavírní recitál 

Hudbu Tomáše Kača označují kritici za žánr „sui generis“ – natolik je jeho způsob propojení klasické, jazzové a tradiční romské hudby originální. Jeho cesta od rozladěného pianina za klaviaturu koncertního Steinwaye v newyorské Carnegie Hall, má rysy amerického snu. Je za ní ale, kromě potřebné trochy štěstí, zejména píle, pracovitost, zvídavost a odvaha. Tomáš komponuje i aranžuje hudbu pro sbory a orchestry, ale věnuje se i filmové hudbě. Je vyzdvihována jeho schopnost pohlížet na zavedená témata nově, často je označován jako „The opener“.

Kačo odehrál řadu recitálů v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Belgii, Izraeli, Kennedyho Centru ve Washingtonu či Metropolis Performing Arts Centre v Chicagu. Má za sebou dlouhodobou spolupráci s Idou Kelarovou (album Romská balada, 2010), spolupracuje s řadou českých symfonických orchestrů. Byť je jeho cílem primárně hudba sama o sobě, věří, že může přispět i k hledání společné cesty majority a minority a stát se příkladem pro ostatní romské děti. Své debutové album My Home, na kterém hostuje několikanásobný držitel ceny Grammy John Patitucci, Ondřej Gregor Brzobohatý, Kühnův dětský sbor, ale i Kačova mladší sestra Veronika, vydal Tomáš symbolicky 28. října 2018. Následovala série pěti singlů postupně vydávaných v prosinci 2020, symbolicky v termínech rušených koncertů během pandemie. Hraje si v nich s tradičními českými koledami, ale vzdává též hold Ludwigu van Beethovenovi v kompozici For Ludwig, yours Elise.

Na objednávku České filharmonie v roce 2021 zkomponoval pro červnový závěrečný Open Air koncert 125. sezony variace na téma nejznámějších českých operních árií s příznačným názvem Fantasy Open Air. Živě jej přenášela ČT ze zámku Sychrov. Speciálně pro slavnostní večer při příležitosti převzetí předsednictví ČR v Rade EU napsal na objednávku Úřadu vlády skladbu příznačně nazvanou Stronger than Yesterday. Ta zazněla premiérově v pražském Rudolfinu v přímém přenosu ČT v červenci 2022 a následně v bruselském BOZAR.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top