Detail info
Close

Tomáš Kačo

Program divadla Studio DVA
Tomáš Kačo

Datum: 2. června 2024
Místo: Studio DVA divadlo
Adresa: Václavské nám. 56, Praha 1

Vstupenky

neděle
2
čvn 2024
19:00
Tomáš Kačo

Informace o akci

Tomáš Kačo – My Songbook

klavírní recitál

Tomáš Kačo tento večer vzdá hold tvůrcům, kteří svými písněmi navždy ovlivnili jeho dětství. Zazní originální variace na Holubí dům, Tulácké ráno či Dej mi víc své lásky. Vítejte na poetické a osobní cestě kultovním zpěvníkem druhé poloviny minulého století.

Cesta Tomáše Kača, klavíristy vybaveného talentem od přírody a nezměrnou pílí, ale také skladatele a aranžéra, je úžasným příběhem splněných životních snů. Své sólové recitály staví především na improvizaci, s níž rozehrává do neopakovatelných hudebních končin svůj jedinečný styl založený na fúzi klasiky, jazzu a tradiční romské hudby. Jeho hudební cestu kritika označuje za ojedinělou – „škatulku“ suis generis. Tomáš komponuje i aranžuje hudbu pro sbory a orchestry, věnuje se i filmové hudbě. Rád připravuje témata na zadání pořadatelů. Je vyzdvihována jeho schopnost pohlížet na zavedená témata nově, často je označován jako „The opener“.

,,My Songbook je výběr českých písní, mých oblíbených, které se mi zapsaly pod kůži již ve školním věku. Od té doby si je všechny pamatuju. Věřím, že melodie těchto písní jsou nesmrtelné. Spousta z nás má na tyto melodie vzpomínky, které nás dokážou přenést v čase. To je krása hudby. Rád bych Vás pozval na společný výlet časem, kde budeme mít prostor pro své sny,“ říká Tomáš Kačo.

Po absolutoriu Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, pražské Hudební Akademie múzických umění a prestižní Berklee College of Music žije v Los Angeles. Otevřeně říká, že ve Spojených státech není jen za sebe – svou pověstnou „zaťatostí do hudby“ chce být příkladem pro ostatní romské děti. Aplaudující Carnegie Hall je však jen jednou z variant životních snů. Odehrál množství recitálů v Evropě i USA. Své debutové My Home, na kterém hostuje několikanásobný držitel ceny Grammy John Patitucci, Ondřej Gregor Brzobohatý, Kühnův dětský sbor, ale i Kačova mladší sestra Veronika, vydal Tomáš symbolicky 28. října 2018. Následovala série pěti singlů, hraje si v nich s tradičními českými koledami, ale vzdává též hold L. v. Beethovenovi v kompozici „For Ludvig, yours Elise“. V roce 2022 vydává jemný single Nocturne – Stronger than yesterday. Následující rok uvedl EP Live from Prague – výběr písní ze svého recitálu v divadle Studio DVA v Praze. Na den české státnosti 28. září 2023 převzal z rukou předsedy Senátu Parlamentu ČR nejvyšší ocenění – Stříbrnou medaili. 

 

 

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

google maps

Doporučené

Top