POPRASK NA LAGUNĚ

Program divadla Studio DVA
POPRASK NA LAGUNĚ

Datum: 24. září - 30. prosince 2022
Místo: Studio DVA divadlo
Adresa: Václavské nám. 56, Praha 1

Vstupenky

sobota
24
zář. 2022
19:00
POPRASK NA LAGUNĚ
čtvrtek
20
říj. 2022
19:00
POPRASK NA LAGUNĚ
čtvrtek
29
pros. 2022
19:00
POPRASK NA LAGUNĚ
pátek
30
pros. 2022
14:00
POPRASK NA LAGUNĚ

Informace o akci

POPRASK NA LAGUNĚ

Temperament, rvačky, pračky, hádky, rozchody a usmiřování – to vše ve slavné klasické komedii ze slunné Itálie. Muži a ženy šílí! Podaří se snaživému soudnímu úředníkovi urovnat věčné spory mezi rozhádanými mileneckými páry? Commedia al dente, piccante, furiosa!

Jednu ze svých nejúspěšnějších komedií, Poprask na Laguně (La baruffe chiozotte), napsal Carlo Goldoni v roce 1762. Ve svých Pamětech k jejímu vzniku poznamenává: „Žil jsem v mládí nějaký čas v Chioggii jako koadjutor kancléře. Měl jsem tu pořád dost a dost co dělat s tím početným neklidným obyvatelstvem složeným z rybářů, námořníků a ženských, kteří nemají jiné shromaždiště než ulici. Seznámil jsem se s jejich mravy, jejich zvláštním dialektem či hantýrkou, poznal jsem jejich veselou letoru i jejich prohnanost. Dovedl jsem je tedy vylíčit, jak náleží.“ Na českých jevištích slavila tato vděčná komedie plná temperamentu, radostí i starostí obyčejných lidí z jedné rybářské vesničky nemalé úspěchy: např. v šedesátých letech to byla inscenace Národního divadla v Praze s Ladislavem Peškem a už před dvaceti lety inscenace s Viktorem Preissem a Petrem Kostkou na jevišti Vinohradského divadla v Praze.

 

Autor: Carlo Goldoni
Režie: Milan Schejbal
Dramaturgie: Kateřina Fixová
Scéna: Adam Pitra
Kostýmy: Agnieszka Pátá – Oldak
Hudba: Ondřej Brousek 
Choreografie: Martin Pacek

 

Hrají: Eva Holubová, Jana Krausová, Bohumil Klepl, Kryštof Hádek/Milan Ligač, Jana Stryková/Anna Fixová, Marika Šoposká/Michaela Váňová, Kristýna Badinková Nováková, Mojmír Maděrič/Václav Jílek, Michal Slaný, Roman Štabrňák/Milan Ligač, Jan Meduna/Václav Jílek/Václav Šanda, Jiří Ployhar a Petr Pěknic

 

Délka představení: 2 hod. 15 min. včetně přestávkyTicketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Doporučené

Top