Neklan - Julius Zeyer, Jaroslav Vostrý

Národní divadlo Brno
Neklan - Julius Zeyer, Jaroslav Vostrý

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Tři muži v nelítostném a lstivém souboji na život a na smrt. Souboj o jediné, o vládu nad českou zemí.

Jeden rod a tři nesmiřitelní: Vlastislav, Neklan a Krasník. Jeden je ochoten mečem zničit vlastní zem. Druhý ji zahubí svou váhavostí. Třetí ji zaprodá cizí mocnosti pro vladařské křeslo. Kdo z Přemyslovců vyhraje rozhodující politickou bitvu, kde nejde jen o počet následovníků nebo zbraní.

Nejde tu jen o počet mužů a zbraní, ale především o politickou sílu, o vytváření a boření spojenectví, o umění najít tu správnou chvíli k zdrcujícímu úderu. Dějištěm a bojištěm jsou mytické Čechy před příchodem křesťanství. Kromě temných božstev a starých tradic je tato krajina plná věšteb, jež mohou – a také nemusí – způsobit pád i vzestup, vítězství nebo smrt.

Julius Zeyer (1841-1901) se příběhům na hranici mýtu a skutečnosti věnoval často, mezi jeho známější díla patří Radúz a Mahulena nebo Tři legendy o krucifixu, v Neklanovi pak propojuje jednu z důležitých českých bájí s politickým myšlením moderní doby. Do současné češtiny hru přebásnil Jaroslav Vostrý (*1931) a obnažil svou adaptací zásadní témata: co je člověk schopen udělat pro moc? A kde vůbec bere na moc nárok?

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top