BÁLINT KAROSI

CONCENTUS MORAVIAE 2022
BÁLINT KAROSI

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Bálint Karosi / varhany

Program:
Johann Sebastian Bach:
Preludium a fuga C dur BWV 531
„Komm, Gott Schöpfer, heiliger Geist“ BWV 667
„Komm, heiliger Geist, Herr Gott“ BWV 652
„Liebster Jesu, wir sind hier“ BWV 730
Triová sonáta č. 6 G dur BWV 530
Koncert a moll BWV 593
Toccata, adagio a fuga C dur BWV 564

Johann Sebastian Bach byl mimořádným varhanním virtuosem, varhanám ale rozuměl i po stránce technické a zvukové. Prý litoval, že neměl k dispozici „eine recht grosse und recht schöne Orgel – opravdu velké a opravdu krásné varhany“. Nikde však není dochováno, jak by měly „jeho“ varhany vypadat a znít. Určitě by byl spokojen se zvukem nástroje v netínském kostele, který před šesti lety vytvořila pro starou skříň Jana Komorníka z let 1780–81 kuřimská dílna Attentus Qualitatis. Díky štědrým dárcům v čele s hrabětem Františkem Podstatzkým-Lichtensteinem, jedním z prvních podporovatelů našeho festivalu, si v Netíně můžeme vychutnat skvostnou Bachovu hudbu v neméně skvostném podání jednoho z nejrespektovanějších bachovských interpretů, varhaníka světového renomé Bálinta Karosiho.

Další info: Děti, které nedosáhly věku 6 let, zdarma bez vstupenky a bez nároku na sedadlo / Sleva pro studenty, Sleva pro seniory ve věku 65 let a více, Sleva pro držitele průkazu ZTP a pro držitele průkazu ZTP/P a pro doprovod držitele průkazu ZTP/P (jedna osoba) - cena po slevě je uvedena v označení slevy v nákupním košíku - nárok na slevu je třeba prokázat odpovídajícím dokumentem při vstupu do místa konání / bezbariérový přístup NEUVEDENOTicketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top