SHAI MAESTRO QUARTET (IL/ PE/ US)

JAZZ MEETS WORLD
SHAI MAESTRO QUARTET (IL/ PE/ US)

Datum: 23. září 2021
Místo: Divadlo U Hasičů
Adresa: Římská 45, Praha

Vstupenky

čtvrtek
23
zář. 2021
19:30
SHAI MAESTRO QUARTET (IL/ PE/ US)

Informace o akci

Shai Maestro Quartet (Izrael/ Peru/ Spojené státy)

Shai Maestro – piano / Jorge Roeder – kontrabas / Ofri Nehemya – bicí nástroje / Philip Dizack - trubka

Výsostný melodik Shai Maestro přijede poprvé s kvartetem

Z vynucené covidové pauzy se izraelský skladatel a pianista vynořil posílený a inspirovaný. Svoje možná dosud nejlepší album Human, natočené v rozšířené sestavě s trumpetistou Philipem Dizackem, u nás živě představí 23. září 2021 v pražském divadle U Hasičů.

Shaie Maestra není třeba dlouze představovat. Na českých pódiích zazářil už několikrát, ať už coby důležitý člen projektů basisty Avishaie Cohena nebo sám za sebe. Neznamená to však, že by nedokázal publikum překvapit něčím novým. Poprvé totiž svoje stálé pianové trio doplnil na kvarteto.
Volba amerického trumpetisty Philipa Dizacka přitom byla naprosto přirozená. Že ho neznáme z žádných Maestrových předchozích nahrávek neznamená, že nejsou dávno dokonale sehraní. „Vlastně jsme před coronou sdíleli pódium jako sidemané na různých newyorských sessions tak často, že už ani nevíme, kdy jsme se potkali poprvé. Od prvního momentu jsme také měli stejné názory na muziku a vlastně i na život,“ vysvětluje Shai.
Pianista si přítomnost druhého výjimečného sólisty v sestavě pochvaluje. „Když Philip hraje, zní mi to jako lidský hlas, který může promlouvat, křičet i šeptat. Přibrat ho k triu nás vyneslo na vyšší level. Jako kdybychom v automobilu našli tajný převod a přeřadili na jinou rychlost. Philip navíc umí naslouchat a doprovázet, což není pro dechaře uvyklé sólové roli vůbec jednoduché. A když přebere hlavní melodii, mohu si chvíli oddechnout od řízení a pohodlně se uvelebit na zadním sedadle.“Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech (např. Viagogo). Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Doporučené

Top