Detail info
Close

CARMEN SOUZA (PORTUGALSKO)

JAZZ MEETS WORLD
CARMEN SOUZA (PORTUGALSKO)

Datum: 3. května 2024
Místo: Novoměstská radnice
Adresa: Karlovo náměstí 1/23, Praha 2-Nové Město

Vstupenky

pátek
3
kvě. 2024
19:30
CARMEN SOUZA (PORTUGALSKO)

Informace o akci

CARMEN SOUZA (PORTUGALSKO)
Carmen Souza zazpívá o spojení mezi všemi lidskými bytostmi planety.
Zatím poslední, desáté album portugalské zpěvačky, písničkářky, kytaristky a pianistky kapverdského původu Carmen Souza nese název Interconnectedness. Jeho poselství je dnes obzvláště důležité, vypráví totiž o humanitě, o tom, jak jsme všichni propojeni lidstvím. Naléhavé, přitom temperamentní, sdílné a okouzlující písně navodí atmosféru sounáležitosti ve Velkém sále pražské Novoměstské radnice.

K okouzlující barevnosti Carmenina repertoáru přispívá i fakt, že písničkářka nejen bravurně přechází z kytary na piano či perkuse, ale písně interpretuje jak v kapverdské kreolštině, tak portugalsky, francouzsky či anglicky. S jistotou osobnosti pevně zakořeněné v tradici, ale zároveň světoobčanky, otevřené všem inspiracím a krásám planety. Jako svoje současné domovské město si ostatně Carmen vybrala kosmopolitní Londýn.
Dnes má Carmen za sebou celou sérii úspěšných desek, vystoupení na prestižních světových scénách včetně Liverpoolské filharmonie, a festivalech jako Monterey Jazz Festival, San Francisco Jazz Festival, WOMAD Petera Gabriela nebo North Sea Jazz. Momentálně pracuje na svém jedenáctém studiovém albu, které by mělo vyjít v roce 2024. Je tedy možné, že se v Praze dočkáme i nějaké překvapivé repertoárové novinky.
Carmen Souza vystoupí v Praze samozřejmě se svým někdejším mentorem, basistou Theem Pascalem, kterého pořadatelé WOMADu označili za „jednoho z nejtalentovanějších a nejinspirovanějších portugalských hráčů, skladatelů a producentů na poli world music a jazzového crossoveru“. Sestavu dále doplňuje bubeník Elias Kacomanolis, působící v Londýně také jako žádaný aranžér a pedagog.
Koncert proběhne v rámci série Jazz Meets World.

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit online přímo na ticketportal.cz - eTickets!!
Další info:
slevy NE / bezbariérový přístup NE (schodiště)

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

Na mapě

google maps

Doporučené

Top