Detail info
Close

MARCIN WASILEWSKI TRIO (Polsko)

JAZZ MEETS WORLD
MARCIN WASILEWSKI TRIO (Polsko)

Datum: 20. října 2024
Místo: Novoměstská radnice
Adresa: Karlovo náměstí 1/23, Praha 2-Nové Město

Vstupenky

neděle
20
říj. 2024
19:30
MARCIN WASILEWSKI TRIO (Polsko)

Informace o akci

MARCIN WASILEWSKI TRIO (Polsko)
Marcin Wasilewski Trio oslaví 30 let vrcholné souhry

Dovedete si představit lepší předpoklad pro intuitivní až „telepatickou“ komunikaci jazzového klavírního tria, než že spolu hudebníci hrají, rostou a vyvíjejí se tři dekády už od střední školy? Tři nerozluční přátelé zahrnou do výročního turné i koncert na pražské Novoměstské radnici, který se uskuteční 20. října 2024.
Za 30 let činnosti dosáhlo Marcin Wasilewski Trio ohromných mezinárodních úspěchů. Má za sebou sérii alb pro stylotvorný label ECM. A také pódiovou i studiovou spolupráci s osobnostmi jako Tomasz Stańko, Manu Katché, Jacob Young, Trygve Seim či Joe Lovano. S posledně jmenovaným nejen vydali ceněné album Arctic Riff (2020), ale byli také v listopadu 2023 pozváni k týdenní rezidenci v legendárním newyorském klubu Village Vanguard. Takovou poctou se mohou pochlubit jen ti nejlepší.
Celý příběh přitom započal jako klukovské přátelství a porozumění na střední hudební škole v Koszalinu (či chcete-li česky Košalínu) v polském Západomořském vojvodství. Už v roce 1990 se tam dali pod názvem Simple Acoustic Trio dohromady dva nadaní patnáctiletí studenti, pianista a skladatel Marcin Wasilewski (*1975) a kontrabasista Sławomir Kurkiewicz (*1975). Kapela začala sbírat první ceny pro mladé interprety. V roce 1994 došlo v Simple Acoustic Triu k personální změně. Ke dvěma přátelům se přidal o dva roky mladší, tehdy sedmnáctiletý bubeník Michał Miśkiewicz (*1977). Právě od tohoto momentu se počítá třicetiletá existence Marcin Wasilewski Trio, neotřesená už žádným střídáním hudebníků, i když sestava ještě nějaký čas používala původní název Simple Acoustic Trio.
Nejlepší ovšem je, že ani po třiceti letech se hudba pro Marcin Wasilewski Trio nestala rutinou. Nezmizela z ní chuť objevovat ani radost z kultivované komunikace tří spřízněných osobností. Radost, která se snadno přenáší na publikum.
Pražská zastávka Marcin Wasilewski Trio 30th Anniversary Tour proběhne v rámci koncertní série Jazz Meets World.

Vstupenky můžete zakoupit online přímo na ticketportal.cz - eTickets, k dispozici jsou i prodejní místa Ticketportal.
Další info:
slevy NE / bezbariérový přístup NEUVEDENO


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

Na mapě

google maps

Doporučené

Top