Detail info
Close

ROBERTO BOSSARD QUINTET (Švýcarsko)

JAZZ MEETS WORLD
ROBERTO BOSSARD QUINTET (Švýcarsko)

Datum: 30. května 2024
Místo: Chodovská tvrz
Adresa: Ledvinova 86/9, Praha 11-Chodov

Vstupenky

čtvrtek
30
kvě. 2024
19:30
ROBERTO BOSSARD QUINTET (Švýcarsko)

Informace o akci

ROBERTO BOSSARD QUINTET (Švýcarsko)
S kvintetem Roberta Bossarda se v sále rozhostí starosvětská jazzová pohoda

Švýcarský kytarista a skladatel Roberto Bossard sází na nejlepší tradici amerického moderního jazzu, do které ho zasvětil i samotný Joe Pass. Díky tomu se Chodovská tvrz ocitne 30. května 2024 někde v New Yorku a posluchači se vydají na výlet časem od soudobého jazzového mainstreamu až po éru bebopu a hard bopu.
Inspirace jazzem 50. a 60. let ovšem neznamená, že by Roberto Bossard Quintet jenom zasvěceně přehrával standardy, i když i na ty pravděpodobně dojde. Kdepak. Vtip tkví v tom, že také autorské, melodicky nápadité a harmonicky bohaté kompozice znějí, jako kdyby šlo o časem prověřené kusy. A i když má kapelník Roberto Bossard v životopise také profesorství na univerzitě v Lucernu, nepůsobí jeho hudba ani náhodou školometsky. Naopak, ve svižných momentech žhavě swinguje a dojímá v baladách. Mimochodem, k ponoru do jazzového dědictví patří i stylový nástroj. Na koncertech zaujme plným zvukem Bossardův historický plnolubový Gibson ES-5, elektrifikovaný nástupce legendární meziválečné jazzové kytary Gibson L-5. Jde o vzácný exemplář nástroje z prvního roku výroby tohoto modelu, tedy z roku 1949. Netřeba však dodávat, že kouzlo nespočívá ve vynikající kytaře. Bez prstů a mozku opravdového mistra by to nefungovalo.
Svůj zatím poslední projekt s vesměs mladými a energií nabitými hudebníky, se kterými vystoupí i v Chodovské tvrzi, uvedl kytarista do života v roce 2016 pod hlavičkou Roberto Bossard New Group. Protože se sestava z "nové" změnila v zavedenou, vystupuje nyní pod méně zavádějícím názvem Roberto Bossard Quintet, ovšem sehraná pětice se nemění. Kytaristu doprovází jeho talentovaný syn, basista Raffaele Bossard (*1982, Los Angeles), známý také spoluprací s bubeníkem Zivem Ravitzem či saxofonistou Christophem Irnigerem. Dále pianista Lukas Gernet (*1987, Luzern), paralelně také kapelník vlastních projektů. Zkušený bubeník Dominic Egli (*1976, Zürich) s americkou průpravou, jenž si zahrál například s Kurtem Rosenwinkelem, Tonym Lakatosem či Richem Perrym. A vedle Švýcarů také původem německý saxofonista Toni Bechtold (*1986, Heidenheim an der Brenz). Tvorbu kvinteta můžeme ochutnat prostřednictvím EP desek Nostalgia (2020) a Rose Bubble (2023).
Roberto Bossard Quintet zahraje v rámci koncertní série Jazz Meets World.

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit online přímo na ticketportal.cz - eTickets!!
Další info:
slevy NE / bezbariérový přístup NEUVEDENO


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

Na mapě

google maps

Doporučené

Top