BANDA (SK)

JAZZ MEETS WORLD
BANDA (SK)

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Jazz Meets World 2018

Banda (Slovensko)

Samo Smetana (housle, mandolína, buzuki, tamburína, zpěv) / Alžbeta Lukáčová (cimbál, heligónka, perkuse, zpěv) / Ivan Hanula (viola, mandolína, buzuki, zpěv) / Peter Obuch (kontrabas, zpěv) / Igor Ajdži Sabo (bicí, perkuse, zpěv) / Eva Brunovská (zpěv, klávesy)

Koncert je spojen se křtem CD Banda - Telegrafy

Banda je slovenská world music skupina, která vznikla v roce 2003 a od té doby se snaží jít vlastní cestou v chápání tohoto žánru. Základním hudebním zdrojem je pro kapelu slovenská lidová hudba, kterou s požitkem hudebníci míchají se zahraničním a multižánrovým materiálem. Pro kapelu je důležité důvěrné poznání lidové hudební tradice. Nezajímá ji jen melodie a text písně, ale i lokální podoby nářečí, způsob vedení vícehlasu, harmonizování a rytmizování lidových muzikantů.
Banda při své produkci používá akustické nástroje a sample akustických nástrojů. Využívá bohaté vokály s respektem k tradici a lokálním zvláštnostem, ale i ve zcela nové, originální podobě.
K dosavadním nejvýznamnějším vystoupením patří: festival Pohoda Trenčín, Loděnice Piešťany, NAY taneční dům, Folklorní festival Východná, série koncertů v norském Trondheimu. Za úspěch skupina považuje například účast na prestižním festivalu world music v Rudolstadtu v Německu, vícekrát kapela zahrála na Folklových prázdninách v Náměšti nad Oslavou a world music festivalu Mikołajki folkowe v polském Lublinu. Zdařilé byly i koncerty v italských městech Brendola, Viggiano a Magliano, v ukrajinském Lvově, německém Plauen, ve Vídni a v Krakově. Vloni se zůčastnili Womexu, hudebním veletruhu v Katovicích.

Na mapě

Doporučené

Top