THE LORD OF THE RINGS – THE TWO TOWERS in Concert

Pán prstenů: Dvě věže
Přidáváme druhé představení!
Pátek 22.3.2024 v 19:30 a sobota 23.3.2024 ve 14:30
O2 universum Praha

Po obrovském zájmu o představení THE LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS in Concert přidáváme druhý termín, a to 22.3. od 19:30.

PUTOVÁNÍ „SPOLEČENSTVA PRSTENU“ POKRAČUJE, OPĚT V UNIKÁTNÍM FILMOVÉM PŘEDSTAVENÍ ZA DOPROVODU ŽIVÉ HUDBY OSACROVÉHO SKLADATELE HOWARDA SHOREA. HOBITI, ELFOVÉ, SKŘETI A TRPASLÍCI OŽIJÍ NA OBŘÍM FILMOVÉM PLÁTNĚ ZA DOPROVODU 230ČLENNÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU, SBORŮ A ZAHRANIČNÍCH SÓLISTŮ.

JV Classics uvádí pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Velkolepá projekce za doprovodu 230 členů symfonického orchestru, sborů a zahraničních sólistů, se uskuteční hned dvakrát, a to v pátek 22.3. a v sobotu 23.3. 2024 v moderním koncertním sále O2 universum Praha.

Velkofilm Pán prstenů: Dvě věže, natočený podle knihy Johna Ronalda Reuela Tolkiena, měl v České republice premiéru 16.1.2003 a návštěvnost tehdy dosáhla tři čtvrtě milionu diváků. Od jeho uvedení uplynulo sice již přes 20 let, nicméně toto přelomové dílo neztratilo na divácké oblibě. Naopak, nové a nové generace obdivují jeho dokonalost. Hudbu k trilogii složil slavný skladatel Howard Shore: "Velký rozsah hudby vyžaduje symfonický orchestr, smíšený sbor, chlapecký sbor a instrumentální a vokální sólisty zpívající v Tolkienových literárních jazycích, ale samozřejmě i v angličtině", popisuje autor.

Hudba Pána prstenů je řazena mezi nejkomplexnější díla na poli filmové hudby. Styly a nástroje z různých koutů světa dokreslují a charakterizují jednotlivé prvky Tolkienovy ságy. Navždy již zřejmě zůstane nejslavnější prací Howarda Shorea, který za ni obdržel hned dva Oscary (za Společenstvo prstenu a Návrat krále). Třetím Oscarem pak byla oceněna závěrečná píseň Into the West, kterou nazpívala Annie Lennox.

"Moje první hudba k trilogii Pán prstenů, ke Společenstvu prstenu, byla začátkem mé cesty do Tolkienova světa a vždy budu mít k této hudbě a samotnému zážitku zvláštní vztah", podotkl Shore. Jeho vypravěčské umění pomocí hudby a melodie se tady projevilo naplno a vytváří tak dokonale druhý plán příběhu.

Režisér Peter Jackson a jeho produkční tým, čítající přes 2400 lidí, filmoval v lokalitách Nového Zélandu za pomoci 26.000 komparzistů, točily se všechny tři díly najednou. Ve filmu hrají Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Cate Blanchett, Orlando Bloom, Christopher Lee, Bernard Hill, Andy Serkis, Karl Urban, Hugo Weaving a další hollywoodské hvězdy.

Vstupenky na druhý díl trilogie Pán prstenů: Dvě věže jsou v prodeji v síti Ticketportal. Film bude uveden v anglickém jazyce s českými titulky.

Více info na www.facebook.com/jvclassics nebo na www.lordoftheringsinconcert.com.

Top