Detail info
Close

The Lord of the Rings – The Two Towers

The Lord of the Rings – The Two Towers

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Vstup umožněn 60 minut před začátkem akce (18:30, 13:30)

Putování „SPOLEČENSTVA PRSTENU“ pokračuje, opět v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby. A hned dvakrát.
Hobiti, Elfové, Skřeti a Trpaslíci ožijí na obřím filmovém plátně za doprovodu 230-členného symfonického orchestru, sborů a zahraničních sólistů.

Velkofilm Pán prstenů: Dvě věže, natočený podle knihy Johna Ronalda Reuela Tolkiena, měl v České republice premiéru 16.1.2003 a návštěvnost tehdy dosáhla tři čtvrtě milionu diváků. Od jeho uvedení uplynulo sice již 20 let, nicméně toto přelomové dílo neztratilo na divácké oblibě. Naopak, nové a nové generace obdivují jeho dokonalost. Hudbu k trilogii složil slavný skladatel Howard Shore: "Velký rozsah hudby vyžaduje symfonický orchestr, smíšený sbor, chlapecký sbor a instrumentální a vokální sólisty zpívající v Tolkienových literárních jazycích, ale samozřejmě i v angličtině", popisuje autor.

Hudba Pána prstenů je řazena mezi nejkomplexnější díla na poli filmové hudby. Styly a nástroje z různých koutů světa dokreslují a charakterizují jednotlivé prvky Tolkienovy ságy. Navždy již zřejmě zůstane nejslavnější prací Howarda Shorea, který za ni obdržel hned dva Oscary (za Společenstvo prstenu a Návrat krále). Třetím Oscarem pak byla oceněna závěrečná píseň Into the West, kterou nazpívala Annie Lennox.

Režisér Peter Jackson a jeho produkční tým, čítající přes 2400 lidí, filmoval v lokalitách Nového Zélandu za pomoci 26.000 komparzistů. Točily se všechny tři díly najednou. Ve filmu hrají Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Cate Blanchett, Orlando Bloom, Christopher Lee, Bernard Hill, Andy Serkis, Karl Urban, Hugo Weaving a další hollywoodské hvězdy.

Na tento koncert nelze rezervovat vstupenky, je možný pouze přímý nákup online, nebo na prodejních místech.

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketportal neručíme.

Tisková zpráva
Pokyny pořadatele
INFO ZTP/P

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture The Lord of the Rings – The Two Towers
picture The Lord of the Rings – The Two Towers
Top