Electric Universe: premiéra unikátního konceptu spojujícího světy klasické a elektronické hudby

Velkolepou hudební a audiovizuální show Electric Universe, která 24. listopadu od 21. hodin v pražském O2 universu propojí dva zdánlivě nesourodé hudební světy, zahájí koncert hudebního skladatele a producenta Karla Havlíčka. Na úvodní klasické skladby ze své tvorby v moderním pojetí Karel Havlíček naváže elektronickým live setem, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensamble. Později během noci se pak planetární systém přeskupí do čisté elektronické polohy v podání světových hvězd jako Fritz Kalkbrenner, Agents Of Time, Jerome Isma-Ae a další.

Návštěvníky noci Electric Universe čeká osmihodinová cesta časoprostorem nového vesmíru, kde spojení klasické a elektronické hudby vytvoří jeho čtvrtý rozměr a zdroj univerzální taneční energie. Vstupenky ve dvou kategoriích - „Regular“ vstupné od 1 490 Kč a „Premium“ vstupenky za 2 990 Kč s VIP službami, jsou v prodeji v síti Ticketportal v omezené kapacitě. Nadále platí speciální Electric promo, kdy při nákupu 2 vstupenek „Regular“ vyjde jedna vstupenka na 1250 Kč.

„Celou svou hudební kariéru jsem se těšil na podobný okamžik, kdy budu mít možnost podílet se na netradiční události podobného formátu. Dosud jsem byl zvyklý na komornější prostředí pro menší publikum. Cítím obrovský respekt a závazek, abych podal maximální výkon a přenesl diváky do světa mé hudby“, vysvětluje skladatel a jeden z hlavních headlinerů večera Karel Havlíček.

Hudební dramaturgie večera se skládá z několika částí. Úvodní vystoupení Karla Havlíčka se symfonickým orchestrem provede publikum jeho klasickou autorskou tvorbou za doprovodu hry na klavírní křídlo. Následně se formát akce změní do elektronického žánru a část Karlova live DJ setu doprovodí až 30ti členné symfonické hudební těleso Stro.My Ensamble s 30ti členným sborem.

V další části večera navážou na elektronickou předehru zahraniční hosté světového formátu. Osobitý berlínský producent a mistr analogového zvuku Fritz Kalkbrenner, který se po vyprodaném koncertu vrací po 3 letech zpět do Prahy. Hvězdy letošního Tomorrowlandu a rezidenti koncepu Afterlife – italské duo Agents Of Time, se svými dechberoucími 3D projekcemi. Stejně tak talentovaný německý producent Jerome Isma-ae. Sympatický a dnes již legendární DJ si získal srdce domácího publika v rámci vystoupení na populárních elektronických eventech jako Sensation White. Do České republiky zavítá znovu po více než 10 letech. Jerome aktuálně připravuje nové autorské album, na kterém bude spolupracovat mj. s Karlem Havlíčkem, kde společně produkují skladbu pod názvem Electric Universe. Ta se zároveň stane hymnou letošní premiérové edice této podzimní akce.

„Electric Universe je výsledkem týmového úsilí mnoha lidí, kteří nepřetržitě pracují na vytvoření interaktivního zážitku v podobě spojení klasické a elektronické hudby, v kombinaci se spektakulární show. Věřím, že přicházíme s novým konceptem a skvělou podívanou, která rozvíří stojaté vody domácí elektronické scény. Naším cílem je zprostředkovat návštěvníkům skvělý audiovizuální zážitek nabitý pozitivní energií a nezapomenutelnými okamžiky“, doplňuje Martin Kučera, CEO pořádající agentury Lavo Events.

Kromě kvalitního hudebního zážitku čeká na návštěvníky O2 universa strhující audiovizuální produkce postavená na precizním zvuku a obří panoramatické 4K LED obrazovce s plochou 120 m2. Chybět nebude na míru vytvořená vizuální projekce, programovaná světelná show nebo další technologické a interaktivní 3D prvky, které dohromady provedou účastníky zcela jiným časoprostorem. Na vizuálním obsahu show bude mj. participovat i Maxim Havlíček, mezinárodně uznávaný výtvarný umělec, bratr Karla Havlíčka.

Generálním partnerem akce Electric Universe je Škoda Auto Česká republika, která v rámci hlavního eventu představí kompletní portfolio elektrických a elektrifikovaných vozů rodiny iV. Stejně tak další služby a řešení vztahující se k postupném přechodu na bezemisní mobilitu. Oficiálním vozem akce je Škoda Enyaq Coupé RS iV. Hlavním partnerem akce je Skupina ČEZ, spolehlivý výrobce a dodavatel čisté energie zítřka bez kompromisů.

 

O účinkujících:

Karel Havlíček je úspěšný hudební skladatel a producent, jehož rozsáhlé portfolio zahrnuje originální hudbu k filmům, seriálům, reklamám či muzikálům. Jeho skladby zazněly například v americkém filmu Lion Ark, úspěšném hororu Ghoul Petra Jákla ml. nebo seriálu Terapie či Mamon, které pocházejí z originální produkce HBO Europe. Předtím, než se stal hudebníkem na volné noze, autorem písňových textů a producentem, hrál a skládal v kapele Southpaw. Po mnoha letech v Los Angeles v současné chvíli působí ve svých Kabelovna Studios v Praze. Vzhledem k jeho letitým zkušenostem v oblasti zvukové a hudební kompozice se brzy stal jedním z nejžádanějších hudebních skladatelů v Evropě a USA. Debutové album Spoken je osobním vyjádřením jeho životních zkušeností, mistrným ovládáním klavíru a dalších nástrojů. Karel Havlíček je znám pro svou inovativní tvorbu a progresivní přístup k hudbě, který si získal uznání jak u kritiků, tak u posluchačů po celém světě. Právě jeho univerzálnost slibuje dokonalý zážitek nejen v rámci klasické části, ale i elektronického setu, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensemble.

Stro.My Ensemble je hudební těleso založené na inovativním přístupu k hudbě a pohlcujících živých vystoupení, které často zahrnují vizuální a performativní prvky. Skupina se zaměřuje na experimentální hudbu a propojuje různé žánry a hudební styly. Tvorba je charakteristická kombinací akustických nástrojů a elektronických prvků, čímž vytváří unikátní zvukovou kulisu. Stro.My Ensemble se pravidelně představuje na festivalových scénách a je uznávána jak doma, tak i mezinárodně, jako inovativní síla v oblasti experimentální hudby.

Fritz Kalkbrenner je německý hudebník, zpěvák a producent, který se specializuje na elektronickou hudbu. Je mladším bratrem slavného DJe a producenta Paula Kalkbrennera, s nímž nahrál singl Sky and Sand, který se stal následně mezinárodním hitem. Jeho hudba kombinuje prvky house, techno a popu, přičemž jeho vokály jsou často výraznou součástí jeho skladeb. Fritz Kalkbrenner je známý svými energickými živými vystoupeními a jeho tvorba je oblíbená jak mezi fanoušky elektronické hudby, tak i širší veřejností.

Agents of Time je italský hudební projekt, který tvoří Andrea Di Ceglie a Luigi Tutolo, uznávaní producenti a DJové, vyznavači živých vystoupení a mistři studiového zvuku. Jejich živé sety jsou hardwarovou a improvizační performancí, ve které se mísí house, techno a acid, což je jádrem jejich současné tvorby. Současně jsou jejich show doplněna dechberoucími videoprojekcemi vytvořenými přímo na míru jejich hudbě. Vydali tracky na několika předních labelech a jsou celosvětově vyhledávanými elektronickými interprety kteří hostí ty největší elektronické akce, např. letošní Tomorrowland v Belgii, Exit v Srbsku nebo světové turné projektu Afterlife, jehož jsou pravidelnými hosty po boku jejich přátel Tale Of Us. Českou republiku navštíví vůbec poprvé a jejich vystoupení bude energickým vrcholem noci Electric Universe, kdy se kromě jejich strhujícího setu můžeme těšit i na velkoformátové 3D projekce na obří LED stěně.

Jarome Isma-ae je renomovaný německý hudební producent a DJ, řadí se mezi přední tvůrce progressive trance a progressive house žánru. Jeho jedinečný hudební styl kombinuje melodické prvky s energickým rytmem, čímž oslovuje širokou fanouškovskou základnu po celém světě. Jeho skladby jsou pravidelně zařazovány do žebříčků nejlepších elektronických hitů a podporovány předními DJs a producenty. Jarome Isma-ae spolupracoval s předními hudebními vydavatelstvími, včetně Armada Music a Anjunabeats a jeho tvorba je často zahrnována do kompilací a rádiových show.

Electric Universe Trailer AOT
Agents Of Time @ Tommorowland 2023

KONTAKTY
oficiální web
Instagram

Top