Zámecký park

Zámecký park

Adresa: Palackého nám. 1, Slavkov u Brna Navigovat

Vstupenky

TOPFEST.cz 2021
PŘESUNUTO - Parta 5+1 ZDARMA (společně pro 6 osob)
Zámecký park

Slavkov u Brna

TOPFEST.cz 2021
PŘESUNUTO - Vstupenka pro jednu osobu
Zámecký park

Slavkov u Brna

Neděle
31
čvc 2022
17:00

V síti Ticketportal nyní vyprodáno.

V síti Ticketportal nyní vyprodáno (možnost uvolnění nevyzvednutých rezervací zpět do prodeje).
SLAVKOV OPEN 2022 - STING
PŮVODNĚ 5.7.20/25.7.21, NOVĚ: 31.7.2022 od 17:00
Zámecký park

Slavkov u Brna

Popis

Zámecký park ve Slavkově tvoří nedílnou součást zámeckého areálu a patří k nejvýznamnějším historickým zahradám na území Moravy. Jeho dnešní podoba je výsledkem proměn, které byly prováděny vždy v návaznosti na to, jak se zámek přizpůsoboval novým stavebním slohům. Rozloha činí 15,5 ha.
Původně se kolem zámku ve Slavkově rozprostírala renesanční zahrada. Za Dominika Ondřeje Kounice, který dal podnět k barokní přestavbě zámku, a pod vedením holandských odborníků byl kolem roku 1700 založen květinový parter se dvěma bazény, kašnou s fontánou od Petra Wiliama a oranžérií vyzdobenou freskami Andrey Lanzaniho. Pro tuto oranžérii byla určena také řada soch Giovanni Giulianiho a Ignáce Lengelacha znázorňujících vesměs mytologické bytosti a alegorie.

V 70. letech 20. století došlo k velkorysé rekonstrukci zámeckého parku, která vycházela mimo jiné z projektu z roku 1774 a vrátila mu jeho někdejší barokní podobu. Ústředním motivem architektonické kompozice jsou dva zahradní bazény instalované na osu západního vstupu s párem vodních nádrží umístěných symetricky mimo osu. Toto prostranství dotváří volně situované barokní plastiky s mytologickou tematikou na podstavcích zdobených kartušemi a medailony, přemístěné z nádvoří zpět do zámeckého parku. Do přísně organizované geometrické kompozice jsou osazeny solitéry vzrostlých jehličnanů a listnáčů.Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech (např. Viagogo). Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture Zámecký park
picture Zámecký park
picture Zámecký park
picture Zámecký park
picture Zámecký park

Na mapě

Top