Detail info
Close

DEPO2015

DEPO2015

Adresa: Presslova 14, Plzeň Navigovat

Vstupenky

čtvrtek
19
zář. 2024
19:00

V síti Ticketportal nyní vyprodáno.

V síti Ticketportal nyní vyprodáno.
pátek
29
lis. 2024
20:00
středa
4
pros. 2024
20:00

Popis

Areál dnes nazývaný jako DEPO2015 vznikl na konci šedesátých let 19. století, kdy se zde postavila budova cukrovaru. Na vznik továrny dohlížel sám Hugo Jelínek, který byl známým zastáncem cukrovarnictví. Po neúspěšném fungování, špatných úrodách řepy a krachu s cennými papíry na vídeňské burze byl cukrovar uzavřen a začala se psát nová éra areálu - tentokrát jako vozovny veřejné dopravy.

Dopravní podniky vznikly na konci 19. století v souvislosti s rychlým rozvojem industriálního centra Plzně a potřebou městské hromadné dopravy. Realizací stavby areálu byl pověřen proslulý vynálezce, elektrotechnik a autor elektrické tramvaje František Křižík ve spolupráci se Škodovými závody. Jelikož tramvaje byly poháněny elektřinou dodávanou i z uhelné kotelny v areálu bývalého cukrovaru v Cukrovarské ulici, byly tyto prostory použity pro vytvoření depa. K realizaci staveb se najímaly dle tehdejších zásad české firmy. Na budově tak můžeme rozpoznat rukopis Josefa Farkače, Hanuše Zápala, Stanislava Smoly či Františka Mlynaříka.

Ve třicátých letech byla v souvislosti se zavedením autobusové dopravy postavena mohutná budova nových dílen, která dala díky železobetonovým skeletům a střešním světlíkům ikonický a funkční industriální styl. Areál vozovny a dílen elektrických podniků byl průběžně doplňován menšími přístavbami, například benzinovou stanicí. Na počátku padesátých let si další rozšiřování vozového parku vyžádalo výstavbu nových autobusových garáží podle projektu Svatopluka Jankeho. Ten do návrhu promítl pozdně funkcionalistické tvary a dvojici hal zaklenul ladnou betonovou skořepinou. Dal jim tak charakteristický a nadčasový prvek.

Po přesunu dopravních podniků do nových prostor se v roce 2015 stal areál centrem projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 (EHMK 2015). Jeho provoz se podařilo udržet i po tomto roce a nyní svou činností hrdě odkazuje na vize a cíle, které si projekt EHMK 2015 stanovil.

DEPO2015 je kreativní zóna nedaleko centra Plzně. V bývalém areálu dopravních podniků vznikl prostor, kde najdete kavárnu, tržnici, galerii, tělocvičnu, koncertní sály, sdílené dílny, coworkingovou kancelář a další. 

DEPO2015 je živým prostorem, kde se propojuje kultura s byznysem. Hlavním cílem je podpora tzv. kreativních průmyslů.

Naleznete zde otevřenou řemeslnou dílnu tzv. Makerspace, sdílený pracovní prostor – coworking, interaktivní výstavy, kavárnu, komunitní zahradu, kanceláře k pronájmu, umělecké ateliéry, prostory pro rezidenční umělce a sály pro koncerty, konference i divadlo.

Hlavní cílovou skupinou jsou profesionálové i amatéři z oblasti tzv. kreativních průmyslů. Pro začínající podnikatele je určen Kreativní inkubátor. Najdete zde i dílny moderních technologií, jako 3D tisk, FabLab, tak i těch tradičních, jako šití, sítotisk či kovářství. Tvoříme, vyrábíme, vystavujeme i prodáváme na jednom místě!

Pořádáme také česko-bavorský festival Treffpunkt v Plzni a Regensburgu, festival světla BLIK BLIK, Street Food Markety či Týdny západočeského baroka. Hostíme také mnoho významných festivalů i sportovních akcí.

Myslíme ale i na rodiny s dětmi, pro které jsou připraveny interaktivní výstavy, kavárna s dětským koutkem a mnoho workshopů, mimo jiné zaměřených na recyklaci.


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture DEPO2015
picture DEPO2015
picture DEPO2015

Na mapě

google maps
Top