Woodkid

Woodkid

Datum: 12. května 2021
Místo: Forum Karlín, Pernerova 676/51, Praha 8

Vstupenky

Středa
12
Kvě. 2021
20:00
Woodkid
PŘESUNUTO, NOVĚ 12.5. 2021 OD 20:00 / DOORS 19:00

Informace o akci

Woodkid měl naplánované rušné jaro, v čele s novým albem a koncertováním po celém světě. Aktuální situace ale nalinkovala Woodkidův harmonogram trochu jinak a přiměla jej k odložení vydání desky i turné. Pražská zastávka ve Foru Karlín se tak přesouvá na 12. května, ale na nové album se mohou fanoušci těšit ještě letos. Vychází už 16. října.
Vstupenky zůstávají v platnosti, v případě potřeby je možnost vrátit vstupenky do 15.1.2021.

„Chci, aby lidé, kteří poslouchají mé skladby, získali pocit, že jsou hrdinové,“ řekl Woodkid před sedmi lety v době vydání své první desky Golden Age a udělal všechno proto, aby posluchači jeho přání podlehli. Obestřený lesy smyčců, za mohutných úderů bubnů a velkolepých fanfár dechů, nás ve skladbách Iron, Run Boy Run a I Love You uváděl hypnotickým hlasem do děje futuro-středověké fantasy Golden Age: Woodkidova „hledání nespoutaného malého kluka odmítajícího zestárnout uvnitř dospělého muže“.

Woodkidova elektro-akustická hudba má široký záběr a on sám neskrývá, jak hodně ho ovlivnili Nick Drake (ten prý ze všeho nejvíc), Leonard Cohen, Bob Dylan, RufusWainwright, Depeche Mode, Philip Glass, TheShoes a Vivaldi. Jako filmař a fotograf se zase hlásí ke Gus Van Santovi, Wes Andersonovi, WimuWendersovi a francouzské nové vlně na čele s FrançoisemTruffautem a Jean-LucGodardem. Z fotografů zmiňuje nejvíc „hledače neobvyklých míst“ StephenaShoreho.

Vstupenky pro vozíčkáře objednávejte na rezervace@ticketportal.cz s kopií oskenovaného průkazu ZTP.

Galerie

picture Woodkid

Na mapě

Top