Detail info
Close

Výstava „HELENA“ - 60 let na scéně

Výstava „HELENA“ - 60 let na scéně

Místo: GALERIE TANČÍCÍ DŮM
Adresa: Jiráskovo náměstí 6, Praha

Vstupenky

Výstava „HELENA“ - 60 let na scéně
29.5.2024 - 23.2. 2025 / VSTUP 9:00 - 18:30

Informace o akci

Přes tři sta archivních fotografií, sto originálních kostýmů od slavných domácích i zahraničních návrhářů, ale i nově nalezené původní šaty z pohádky „Šíleně smutná princezna“ či ještě nevystavené kostýmy skupiny Golden Kids. Nejen to bude k vidění v Galerii Tančící dům na výstavě Helena – 60 let na scéně. Výstava zachycuje kariéru česká královny popu a to od jejích začátků s Golden Kids až do současnosti. Expozice, která potrvá od 29. května do 23. února příštího roku, nabídne ve dvou patrech domu ucelený pohled na hudební tvorbu zpěvačky a poprvé veřejnosti odhalí foto a video ukázky ze soukromého archivu z 60. let. Návštěvníky čekají i dva obrazy, které pro Helenu Vondráčkovou namaloval Karel Gott, originální soška Zlatého slavíka z roku 1966 nebo kostýmy z roku 1964, které zpěvačce šila její maminka.

 

Vystupovat na světových festivalech a pódiích od Japonska po Brazílii je sen, který se nesplní ani mnoha současným zpěvačkám. Pro Helenu Vondráčkovou to byla realita. Přesně před šedesáti lety v dubnu 1964 vyhrála v pražské Lucerně soutěž Hledáme nové zpěváky a hned dostala nabídky na nahrávání písní a účinkování v televizních pořadech. Píseň Červená řeka, která zazněla o pár týdnů později, se přes noc stala hitem a rozjela její kariéru naplno. Na výstavě se návštěvníci mohou seznámit s počátky její kariéry. Uvidí plakát k osudové talentové soutěži, kam zpěvačku přihlásil její tatínek a změnil tím tehdy sedmnáctileté Heleně život. Mezi exponáty je i broušená váza, kterou za výhru dostala. Nebo první vydané “elpíčko” a archivní fotografie a video záběry, které ukazují i odvrácenou stranu slávy. 

 

Expozice nabízí mimo jiné i moderní kostýmy, které vznikly po roce 2000, nebo partitury, do kterých jsou ručně zapisovány poznámky z natáčení dnes již legendárních písní. Součástí je i velké množství obrazového materiálu včetně vzpomínek a zážitků z prvních koncertů v zahraničí, které na výstavu zapůjčila Česká televize.


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

google maps
Top