VICTORIA HANNA (IL)

Rachot Production uvádí...
VICTORIA HANNA (IL)

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Victoria Hanna
Izrael | R+

Jedno z největších překvapení festivalu Respect 2017 se vrací do Prahy. Přirovnání u dcery rabína divoce rapující starověké židovské texty klamou, přesto si transcendentním uměním izraelské voice artist zaskočený svět pomohl: u Victorie Hanna není prý troufalé myslet na Laurií Anderson, Meredith Monk, Diamandu Galas nebo Bobbyho McFerrina.

Victoria Hanna, která loni vydala své teprve první album, zvěsti o křičící, se slabikami si hrající a recitující zpěvačce, herečce a performerce se v uplynulých letech šířily po jejích newyorských koncertech, vokálních workshopech a vystoupeních na prestižních festivalech. Naprostou senzaci pak vzbudily dva loňské videoklipy se skladbami Twenty two (22) letters a The Aleph-bet song (Hosha’ana), inspirovanými posvátným kabalistickým dílem Kniha stvoření (Sefer Jecira), připisovaným Abrahamovi. Deset sefír odkazuje k deseti cestám, skrze které Bůh stvořil svět, a dalších dvaadvacet jsou písmena hebrejské abecedy. Pro úplnost: Victoria pracuje také s Písní písní, sbírkou milostných textů z dob krále Šalamouna a choreografie vychází z kabalistického učení, spojující každé písmeno s jinou částí lidského těla.
Za hip hopovým rytmem a elektronickým podkresem stojí producent Tamir Muskat z nám dobře známého Balkan Beat Boxu. Zvuk alba ovšem vychází ze širších podnětů: soudobá hudba, tradice Středního a Blízkého východu, smyčcový kvartet a akustická skupina. Dcera jeruzalémského rabína, vyrůstající v duchovní víře ultra ortodoxní náboženské komunity odstřižené od sekulární společnosti, revolučně překračuje náboženská tabu: když necháme stranou odvážné využívání nejposvátnějších knih a hip hop, jako žena třeba nesmí zpívat před mužským publikem.

Galerie

picture VICTORIA HANNA (IL)

Na mapě

Doporučené

Top