Detail info
Close

THE KILIMANJARO DARKJAZZ ENSEMBLE (Nl)

MEETFACTORY
THE KILIMANJARO DARKJAZZ ENSEMBLE (Nl)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Konečně v Praze! Holandská vícehlavá saň The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, čerpající z dark jazzu, ambientu, rytmického noiseu i experimentální elektroniky, se odvážila i na dosud neprobádané území České republiky. V rámci krátkého jarního turné vystoupí ve čtvrtek 2. května v pražském klubu MeetFactory.

„Kilimandžára“ dokáží být ve svých skladbách stejně epičtí a přitažlivě tajemní jako jejich název, který vymysleli jeho zakladatelé Gideon Kiers a Jason Köhnen. Eponymní debut vyšel na labelu Planet Mu v roce 2006. Trefa do černého. Trefy následovaly ještě dvě. První z nich, deska Here Be Dragons na berlínské značce Ad Noiseam v roce 2009, byla trefou spíš do temně šedého, a druhá, zatím poslední From the Stairwell, vyšla u labelu Denovali o dva roky později. Diskografii doplňuje několik EP a živák I Forsee the Dark Ahead, If I Stay.

Živá, vizualizovaná vystoupení v sobě ukrývají všechny tváře a polohy studiových alb: ambientní, jazzovou, noiseovou, elektronickou, doomovou... Vždy ale s omnipresentní melancholií, jakousi nevyřčenou tísní, či snad dokonce tíživým strachem z neznámého. Skladby, které nejsou čistě instrumentální, doplňuje křehký vokál Charlotty Cegarry. Její hlas jako by byl stvořen pro pochmurnou atmosféru balad v duchu žánru film noir, kterým dodává potřebné záblesky světla. „Hudba souvisí s momentálními emocemi. Když prožíváte delší smutné období, skládáte neveselou hudbu, abyste vyjádřili, co se ve vás odehrává. A když jste šťastní nebo naštvaní, logicky se to odrazí na rytmičtější nebo agresivnější produkci. S Kilimanjaro Darkjazz Ensemble jsme v permanentní, několik let trvající depresi.“

www.tkde.net
www.facebook.com/darkjazz 
www.kyeo.net  


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture THE KILIMANJARO DARKJAZZ ENSEMBLE (Nl)
Top