Detail info
Close

THE CINEMATIC ORCHESTRA (Ninja Tune/ UK)

THE CINEMATIC ORCHESTRA (Ninja Tune/ UK)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Čekání končí. The Cinematic Orchestra v lednu v Praze
Jeden z nejzářivějších klenotů britského vydavatelství Ninja Tune, elektronický projekt The Cinematic Orchestra se po více než pěti letech znovu objeví v Praze. Osobitá kapela pohybující se na pomezí jazzu, soulu, funky, hiphopu a blues nabídne českým fanouškům 18. ledna na Conference největší hity a zároveň zahraje několik nových skladeb. Dlouho očekávaná nová deska The Cinematic Orchestra má podle zpráv z Ninja Tune vyjít během roku 2012.
Poslední regulérní album The Cinematic Orchestra vydali v roce 2007. Přestože deska Ma Fleur patří k tomu nejlepšímu, co parta kolem Jasona Swinscoe vydala, lační hudební fanoušci si žádají nový materiál. Skvělý živák Live at the Royal Albert Hall nebo DJ Mix Late Night Tales je sice potěšili, ale neuspokojili naplno. Ostatně materiál z Ma Fleur a předchozích Motion (1999) a Every Day (2002) bylo poslední, co čeští příznivci uhrančivé ostrovní kapely slyšeli na vlastní oči ve vyprodané Roxy.
Nyní se kapela s dvanáctiletou historií vrací do Prahy, aby mimo jiné otestovala nové věci, než s nimi půjde do studia. Doby, kdy student umění Swinscoe rozesílal prvotiny ovlivněné filmovými soundtracky z 50. a 60. let kamarádům jazzmanům, aby do nich na dálku nahráli své party, jak vzniklo debutové album Motion, jsou dávno pryč. Nyní jsou The Cinematic Orchestra elektronickou superstar, nejopečovávanějším koněm Ninja Tune.
Zatím posledními skladbami, kterou The Cinematic Orchestra dali najevo, že se s nimi stále má počítat, jsou Entr’acte, hudba k němému dvacetiminutovému dadaistickému filmu z roku 1924 a Manhatta, soundtrack k jedenáctiminutovému dokumentu z roku 1921.
www.cnfrnc.cz
www.facebook.com/cnfrnc
www.cinematicorchestra.com  

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture THE CINEMATIC ORCHESTRA (Ninja Tune/ UK)
picture THE CINEMATIC ORCHESTRA (Ninja Tune/ UK)
Top