Detail info
Close

THE GAMING MUSIC LIVE Vol. 2

THE GAMING MUSIC LIVE Vol. 2

Datum: 21. listopadu 2024
Místo: Rudolfinum - Dvořákova síň
Adresa: náměstí Jana Palacha, Praha 1

Vstupenky

čtvrtek
21
lis. 2024
20:00
THE GAMING MUSIC LIVE Vol. 2

Informace o akci

THE GAMING MUSIC LIVE Vol. 2
Podmanivá hudba z fantastického světa videoher, velkolepé provedení v podání věhlasného Bohemian Symphony Orchestra Prague a také unikátní videoprojekce včetně světelné choreografie. To vše nabídne pokračování úspěšného projektu The Gaming Music Live ve Smetanově síni Obecního domu.
Živého provedení hudby z nejznámějších počítačových her se vedle světově úspěšného orchestru ujme také sbor Bohemian Choir Prague. To vše pod vedením šéfdirigenta Martina Šandy. Velkolepé orchestrální zpracování, které vizuálně ještě umocní speciální projekce, vtáhne návštěvníky do magického světa počítačových her. „Společně projdeme historií herní hudby od Super Maria a Mortal Kombat, přes Final Fantasy, až po Dukea Nukema nebo The Witcher 3 (Zaklínač). Tedy ,the best of’ posledních let. Myslím, že velký symfonický orchestr se sborem nabídne jedinečný a hluboce emotivní zážitek,“ zve na koncert Martin Šanda, šéfdirigent Bohemian Symphony Orchestra Prague.
V průběhu koncertu zazní i melodie z nesmrtelných herních klasik World of Warcraft, God of War a Zelda. Během koncertu dojde i na melodie z hitů Assassin’s Creed, Halo 3, Medal of Honor, Dragon Age: Inquisition nebo Mafie 2.
Důkazem, že hudba tvořená pro herní průmysl má skutečnou uměleckou hodnotu, je mimo jiné i skutečnost, že se v tomto relativně novém žánru realizují světově uznávaná skladatelská esa. Například za hudební složkou ke hře Crysis 2 nestojí nikdo jiný než oscarový skladatel Hans Zimmer. Talentovaný Němec, který má na svém kontě takové filmové trháky jako Piráti z Karibiku, Gladiátor nebo Temný rytíř, je po právu považován za krále současné filmové hudby.

Bohemian Symphony Orchestra Prague
Od svého založení si orchestr připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors a Il Volo. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.
Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Na české scéně uvádí BSOP mimo jiné řadu abonentních koncertů v Obecním domě v Praze.

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit on-line přímo na ticketportal.cz - eTickets!!
Další info:
slevy NE / bezbariérový přístup ANO, Parter / zvláštní sekce pro vozíčkáře a držitele průkazu NE


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

google maps
Top