Stimul festival - MATMOS

Stimul festival - MATMOS

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

MATMOS (USA) Už bezmála třináct let plní ty nejtajnější touhy ušních bubínků hledačů zvukových dobrodružství - o další hráče tu a tam doplněná - dvojice M. C. (Martin) Schmidt a Drew Daniel ze San Francisca. Jako Matmos  do širšího podvědomí pronikli jako remixéři a později spolupracovníci na nahrávkách i koncertech Björk, už od roku 1998 však vydávají pozoruhodná vlastní alba, na nichž jejich posedlost samplování čehokoliv nezná žádných hranic. Tak třeba pro desku A Chance To Cut Is A Chance To Cure lovili zvuky na plastické chirurgii, výmluvně o jejich choutkách mluví kratičký výčet použitých nástrojů a zvuků, kterým se chlubí na svém webu: ohnuté pětistrunné banjo, elektrická kytara za pět babek, liposukce, pasti na myši, kanystr hélia, latexové oblečení, štěkání psů, hmyz, ukulele, tablety aspirinu hozené přes celou místnost na bicí ... Mimoto se nebojí kontrontace s dalšími muzikanty, hráli nebo spolupracovali s kdekým, od Wolf Eyes přes People Like Us po Kronos Quartet, podíleli se na soundtracích pro gaypornofilmy, pinball i televizní reklamy.
ZAVOLOKA (UA) je jednou z chráněnek stále zvučnějšího ukrajinského labelu Nexsound je s elektronikou experimentující kyjevská hudebnice (a jinak také grafická designérka) Kateryna Zavoloka. Jako Zavoloka na sebe upozornila před pěti lety debutovým mp3 albem Suspenzia, které sklidilo velice pozitivní odezvu. Své osobité spojování světů glitchové elektroniky s přírodními zvuky a nádechem ukrajinské lidové hudby už představila na zhruba desítce nahrávek ("Plavyna", "Viter"...), spolupracovala také s mnoha jinými muzikanty, jako třeba s krajanem Kotrou a především Antye Greie aka AGF, se kterou natočila kolaborační desku "Nature Never Produces The Same Beat Twice". Mimo to se zúčastnila mezinárodního multimediálního projektu Move a s úspěchem vystoupila na řadě předních evropských elektronických festivalů. Více na www.stimul-festival.cz.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech (např. Viagogo). Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Top