NOVOZÁMECKÉ HUDEBNÍ LÉTO 2026 V NOVÉM ZÁMKU V KOSTELCI NAD ORLICÍ
Nový zámek Kostelec nad Orlicí - areál parku
pátek 31.07.2026 / 20:00 / Slavné sbory z oper & Carmina Burana
Novozámecké hudební léto II / III
Koncert Slavné sbory z oper & Carmina Burana, který je 2. koncertem festivalu Novozámecké hudební léto, rozezní jedinečný anglický park Nového zámku silou ikonických operních sborů i monumentální Orffovy kantáty v podání Severočeské filharmonie Teplice pod vedením dirigenta Charlese Olivieri-Munroea, s trojicí výjimečných sólistů: sopranistkou Zuzanou Markovou, hvězdou evropských scén, kontratenoristou Vojtěchem Pelkou, jedním z nejvýraznějších hlasů mladé generace a barytonistou Romanem Hozou, charismatickým interpretem s mimořádnou muzikálností.
Atmosféru večera doplní ohnivá performance dua In Flamenus, které propojuje hudbu s živelnou vizuální energií. Koncert bude přenášen na velkoplošné obrazovce.
Areál parku Nového zámku se posluchačům otevře v 18:00, od 18:30 proběhne autogramiáda majitele zámku a průvodce dokumentárního cyklu České televize Modrá krev Františka Kinského (pouze pro návštěvníky s platnou vstupenkou na večerní koncert).
účinkují:
Zuzana Marková - soprán
Vojtěch Pelka - kontratenor
Roman Hoza - baryton
Český filharmonický sbor Brno
sbormistr Petr Fiala
Severočeská filharmonie Teplice
dirigent Charles Olivieri-Munroe
In Flamenus
program:
Bedřich Smetana (1824-1884): Prodaná nevěsta
Proč bychom se netěšili
Polka
Antonín Dvořák (1841-1904): Rusalka
Květiny bílé po cestě
Georges Bizet (1838-1875): Carmen
Předehra k opeře
Les-voicì, les-voicì
Giuseppe Verdi (1813-1901): Nabucco
Va pensiero - sbor židů
Giuseppe Verdi (1813-1901): Trubadúr
Vedi le fosche notturne
Alexandr Porfirjevič Borodin (1833-1887): Kníže Igor
Polovecké tance
- přestávka -
Carl Orff (1895-1982): Carmina Burana
Změna programu vyhrazena
Výhodnou abonentní vstupenku na letní řadu koncertů v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí si můžete opatřit ZDE
Samostatné vstupenky na jednotlivé koncerty letní abonentní řady si můžete zakoupit na odkazech:
30.07.2026 Lukáš Vondráček, Radek Baborák & Česká Sinfonietta: Brahms, Schumann, Dvořák
31.07.2026 / Slavné sbory z oper & Carmina Burana
01.08.2026 / Maisky trio & Karlovarský symfonický orchestr: Mozart, Haydn, Beethoven
Vstupenky můžete zakoupit online přímo na ticketportal.cz - eTickets/mobileTickets, k dispozici jsou i prodejní místa Ticketportal.
Další info:
slevy NE / bezbariérový přístup ANO / vstupenky "ZTP/P" umožňují současný vstup dvou návštěvníků - držitele průkazu ZTP/P a jedné osoby jako doprovod, každý jiný návštěvník musí mít vlastní vstupenku