Seasick Steve

Seasick Steve

Datum: 9. května 2021
Místo: Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1

Vstupenky

Neděle
9
Kvě. 2021
20:00

Informace o akci

Milí fanoušci,
vzhledem k přetrvávající situaci týkající se COVID-19 v Evropě byl Seasick Steve nucen přesunout celou tour na další rok. A to včetně pražského koncertu v Lucerna Music Baru.
Po společné domluvě ale s potěšením můžeme oznámit, že ač za dlouho, nové datum pro Prahu je stanoveno na 9. května 2021.
Všechny aktuální vstupenky zůstávají platné pro nové datum koncertu. V případě potřeby je však možné je vrátit u příslušné ticketingové společnosti do 15. srpna 2020.

Seasickovo vystoupení v televizní show Live On Jools Holland je od prosince 2006 považováno za jeden z nejpozoruhodnějších průlomů v hudební historii: dohrál, v domnění, že ho nikdo neposlouchal, na konci vztekle odhodil kytaru, a než se stačil ráno probudit, byl navždy slavný.

Američan usazený v Norsku v následujících letech vydával platinová alba, dvakrát získal nominaci na Brit Awards, vystupoval v londýnském Wembley nebo na největších světových festivalech jako Glastonbury či Roskilde a spolupracoval s Nickem Cavem a jeho Grindermanem, Jackem Whitem, John Paul Jonesem od Led Zeppelin, country hvězdou Elizabeth Cook nebo skotskou písničkářkou KT Tunstall. A mezi milé okamžiky patří jeho setkání s velšským tygrem Tomem Jonesem.

Seasickovo svérázné dřevní country punk blues nese všechny znaky samouctví. Syrový hlas i prstoklad vždy přizpůsoboval vlastnoručně vyráběným kytarám z krabic od doutníků, plechovek, automobilových poklic nebo násad od krumpáčů; se třemi i jednou strunou. Hraje ale i na běžné kytary, banjo a mistrovsky ovládá slide. Svůj nejslavnější nástroj - The Three-String Trance Wonder - koupil v Mississippi od kamaráda, kterému ve stodole visel jako dekorace. I na evropském turné v roce 2020 ho bude doprovázet švédský bubeník Dan Magnusson.

Galerie

Na mapě

Máte již naši aplikaci?

Top