SULIKO - GRUZÍNSKÝ NÁRODNÍ ZPĚV

SULIKO - GRUZÍNSKÝ NÁRODNÍ ZPĚV

Datum: 20. - 21. května 2023
Místo: Zlín, Praha

Vstupenky

sobota
20
kvě. 2023
19:00
SULIKO - GRUZÍNSKÝ NÁRODNÍ ZPĚV
neděle
21
kvě. 2023
19:00
SULIKO - GRUZÍNSKÝ NÁRODNÍ ZPĚV

Informace o akci

Naprosto unikátní vystoupení chystá gruzínský soubor sólistů 'Tbiliské opery' "Suliko" již podruhé v České republice. Jediný mužský “operní sbor” zapsaný na seznamu UNESCO vystoupí 21. května 2023 v pražském Divadle na Vinohradech.

Soubor “Suliko”, který zpívá bez účasti hudebních nástrojů ( tzv. akapela), byl založen v roce 2007. Je to jeden z nejpopulárnějších folklorních souborů v Gruzii.

"Je to jediný soubor na světě gruzínské folklórní hudby, kde jsou interprety současní sólisté opery. Soubor je miláčkem publika nejen v Gruzii, ale i za jejími hranicemi. Gruzínská hudba, folklór, vícehlasý zpěv se staly obchodní značkou Gruzie. Mnoha lidem na světě se zalíbila gruzínská hudba. Všude zanechávají okouzlující, nezapomenutelný dojem,” říkají zástupce produkcí Events Pro, které představení do České republiky přivážejí.

Soubor "„Suliko" zaznamenal obrovské ohlasy všude, kde vystupoval, jako například v Německu, Francii, Polsku, Litvě, Lotyšsku, Turecku, Řecku, Izraeli, USA a dalších zemích. V jejich obsáhlém repertoáru je folklór, gruzínské městské písně (romance), které jsou interpretovány vícehlasně. Soubor se také mnohokrát účastnil oficiálních recepcí gruzínských velvyslanectví v různých zemích světa. Byl vyznamenán státními cenami.

Mužský soubor "Suliko" již podruhe v Praze a poprvé jejich koncert zaznil v roce 2018 ve Dvořákově síni Rudolfina byl nezapomenutelnou a neobvyklou podívanou!

Zajímavost:

Soubor “Suliko” je vokální a instrumentální soubor vytvořený Ivanem Galuashvilim a složený ze sólistů z opery v Tbilisi. Ačkoli oni dostali velmi vysokou úroveň klasického výcviku, zůstávají tito umělci připojení k tradiční gruzínské hudbě, včetně polyfonního zpěvu. Tyto písně, předávané ústně, byly zapsány jako nehmotné kulturní dědictví UNESCO. Večerní program vás ponoří do děl z tradičního repertoáru a současných gruzínských skladatelů. Některé písně jsou spojeny s kultem révy a mnoho pochází z 8. století. Píseň je přítomna ve všech aktivitách každodenního života, od pracovních písní (Naduri zahrnují zvuky fyzického úsilí v hudbě), na vánoční písně (Alilo), stejně jako léčebné písně. Byzantské liturgické hymny byly také začleněny do gruzínské polyfonní tradice a dokonce se staly hlavním rysem tradice.

Info pro vozíčkáře ZDE : https://www.ticketportal.cz/Article/7913

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Top