Radio Wave Stimul Festival: THESE NEW PURITANS /UK

MEETFACTORY
Radio Wave Stimul Festival: THESE NEW PURITANS /UK

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

These New Puritans poprvé v Čechách na Radio Wave Stimul festivalu!

Radio Wave odhaluje program a hvězdy svého listopadového festivalu. Vrcholem bude česká premiéra britských These New Puritans. Kapela, která v průběhu své existence prošla žánrovou proměnou od post punku k experimentálnímu indie rocku, vystoupí 20. listopadu v pražské MeetFactory. 
Už s vydáním první desky Beat Pyramid začalo být jasné, že These New Puritans nehodlají pouze naplnit žánrovou škatulku: energickou smršť vystavěnou z elektronických motivů a podepřenou hlasem Jacka Barnetta totiž dopředu poháněli zrychlené hip hopové beaty. These New Puritans už na debutu ukázali, že jejich inspirační zdroje jsou opravdu eklektické, od kultovního rapového kolektivu Wu-Tang Clan až ke králi IDM Aphexovi Twinovi. Ta největší překvapení ale měla teprve přijít.
S druhou deskou Hidden totiž These New Puritans uvedli na scénu japonské váleční bubny taiko nebo desetičlenný komorní orchestr z Prahy a Jack Barnett tím potvrdil, že když sliboval průnik dancehallu a minimalismu Stevea Reicha, myslel to opravdu vážně. Doposud největší žánrový veletoč ale skupina, která v minulosti předskakovala třeba Björk, předvedla až s letošním albem Field of Reeds.
K práci na desce, jejíž název odkazuje ke staroegyptské mytologii, přizvali These New Puritans portugalskou zpěvačku Elisu Rodrigues a veškeré kytary a elektronické beaty vyměnili za intimní dechy, klavír a atmosférické vokály. Deska je až matematicky přesně zkomponovaná a velkou měrou si bere inspiraci z klasické hudby, přesto je niterná a vřelá. Field of Reeds patří k nejlépe hodnoceným letošním deskám vůbec a These New Puritans jsou díky ní bezpochyby v nejlepší formě za celou svoji dosavadní kariéru.

www.wave.cz
www.stimul-festival.cz
www.meetfactory.cz  

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture Radio Wave Stimul Festival: THESE NEW PURITANS /UK
picture Radio Wave Stimul Festival: THESE NEW PURITANS /UK
Top