Prodaná nevěsta

Prodaná nevěsta

Datum: 16. - 17. července 2021
Místo: náves Obce Holašovice
Adresa: Holašovice 23, Holašovice

Vstupenky

pátek
16
čvc 2021
20:00
Prodaná nevěsta
sobota
17
čvc 2021
16:00
Prodaná nevěsta

Informace o akci

Prodaná nevěsta / Bedřich Smetana

Laskavý humor, venkovský fištrón i srdce na dlani – to je nejoblíbenější česká opera, jíž si snad každý musí zamilovat. Prostá lidovost se v ní snoubí s hloubkou citu, poezií a především vynikající Smetanovou hudbou.

Anekdota o nevěstě, kterou ženich prodá sám sobě, byla napsána původně jako zpěvohra s mluvenými dialogy (1866) a sám skladatel ji označil jako „hračku“, jako vítané rozptýlení od vážných oper. Přesto se ale nerodila snadno. Smetana svůj osobitý „národní styl“ hledal a pečlivě cizeloval s vysokými uměleckými nároky a mnohými byl právě za to kritizován. Až čtvrtá verze opery se stala verzí finální (1870), dílo ovšem sklidilo obrovský úspěch. „Prodanka,“ jak jsme si ji familiárně překřtili, se téměř okamžitě stala symbolem příslovečné české hudebnosti a smyslu pro humor. Vedle úsměvných momentů je ale podmanivá i svou opravdovostí a životaplností charakterů. Prodaná nevěsta je tak nejen zakladatelským dílem národní české opery, ale rovněž stále přitažlivou, laskavou i trochu sebeironickou hudební komedií, která oslovuje diváky napříč věkovým spektrem a zaslouženě patří ke zlatému fondu české i světové opery.Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech (např. Viagogo). Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Top