ORLANDO JULIUS & THE HELIOCENTRICS

ORLANDO JULIUS & THE HELIOCENTRICS

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci


Veterán z Nigerie a mladá krev z Londýna
Saxofonista a zpěvák Orlando Julius patří podobně jako King Sunny Adé či už nežijící Fela Kuti ke klasikům africké hudby. I když jeho výrazné, úsečné riffy před léty inspirovaly právě Kutiho, mezinárodního uznání se dočkal až nedávno.

I ve veteránském věku pokračuje vlastní cestou, aniž by jako Kutiho následníci opakoval čtyřicet let staré formule afrobeatu. Jeho saxofon i zpěv vede vypointovaný dialog s dechy i klávesami, výsledkem je africká paralela tvrdého funku Jamese Browna, s éterickým kořením evokujícím trans nigerijské juju music. Julius patřil po dekády k nejlépe střeženým veličinám nigerijské hudby, doprovází ho špičkový britský ansámbl Heliocentrics, známý ze spolupráce s Mulatu Astatkem z Etiopie a DJ Shadowem.  Své první mezinárodně distribuované album, natočené v plně analogovém londýnském studiu, pokřtil během svého jarního turné i v Praze.Going Back to His Roots
To paraphrase the 1977 Lamont Dozier hit that he co-wrote, Orlando Julius is "Going Back to His Roots." For his first album since the mid-1980s, the Nigerian sax man and bandleader is revisiting compositions from his early years that have never been recorded. Julius is probably best known for 1966's groundbreak-ing album Super Afro Soul, which fused highlife with American soul sounds and which, in turn, influ-enced generations of African and American soul, Afro funk and Afrobeat artists. London psychedelic funk innovators the Heliocentrics are no stranger to collaborations with legendary figures ⎯ they've recorded collaborative albums with Mulatu Astatke and Dr. Lloyd Miller.

Vstupenky můžete zakoupit též on-line, zaplatit na Internetu a ihned vytisknout
v pohodlí svého domova - HOMEtickets!!

Na mapě

Top