Detail info
Close
KONTRAFAKT-PBX catering 1
Součástí VIP vstupenky je exklusivní catering podávaný po celou dobu akce, včetně no-limit konzumace vybraných alko/nealko nápojů.

+1 500 Kč

;
ORCHESTRA BAOBAB

JAZZ MEETS WORLD
ORCHESTRA BAOBAB

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

V kosmopolitním Dakaru se v 70. letech skamarádili excelentní zpěváci a hráči z Mali, Toga, Guineje, Nigerie a ze Senegalu. Vznikl Orchestra Baobab, „soundtrack života, romancí a zármutků senegalského mládí“. Co skladba to hitový úder. Vymysleli hudbu, jakou před nimi nikdo neslyšel. Vzletné eposy mandinských a wolofských griotů propojily a našlehali v aristokratickou geniálně melodickou směs jazzu, soulu, pachangy a casamanské kuma kumwey, jejíž základ tvořila kubánská salsa se sonem, dosud nahrazující neexistující senegalskou moderní hudbu, která se právě díky nim zrodila. Stali se nedotižným vzorem, přepsali dějiny, vytiskli kvůli nim nové čítanky. Znovu do zbraně je po patnácti letech povolal producent Nick Gold s Youssou n´Dourem. První coby majitel labelu World Circuit, u něhož až do své smrti vydával Ali Farka Toure a který stvořil Buena Vistu Social Club, druhý, africká megahvězda. „Na začátku mé kariéry vyšel v novinách článek, kde se psalo, že  Orchestra Baobab skončil kvůli mně. Dotklo se mě to. Já přece jen hrál svou hudbu! A tak když za mnou přišel Nick Gold s tím, že hodlá Orchestra Baobab přemluvit k návratu, slíbil jsem, že proto udělám maximum“, vysvětloval Youssou N´Dour. Zpěvák Rudi Gomis považoval za čest, že za ním N´Dour zašel osobně, právnickou praxí seknul i kytarista Attiso, saxofonista a playboy Issa Cissoko dělal ofuky, ale nakonec do toho šel. „Když jsem kdysi z orchestru odcházel, přísahal jsem, že se do něho už nikdy nevrátím. A najednou v něm jsem zas!“. Orchestra Baobab při všem svém stáří omládl, získal ohromující, naléhavou chuť do hraní. Zní těžko pochopitelně naprosto současně, moderně jak nablýskané fáro. Potvrzuje tak starou pravdu, že k budoucnosti potřebujete minulost. Proto z jeho energie jde strach i nepříčetná radost zároveň. Více na www.pjmusic.cz.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top