Nebe - Peklo

Nebe - Peklo

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Nepřeháním to s tou svojí mateřskou péčí trochu? Normální matky, když umřou, tak se s tím nějak smíří, ne? Bydlí v nebi, opalujou se, odpočívaj… A já? Válčím s Bohem i ďáblem, jenom proto, že se chci vrátit k Táďovi. A on už by si možná beze mě poradil. Vždyť on je tak chytrej a samostatnej. A možná, že Renata vůbec není tak strašná. Nakonec je jedinou osobou, která dohlídne, aby si napsal domácí úkoly.

Hlavní hrdinka příběhu Eva, maminka sedmiletého Tadeáše - milovníkům klubové scény známá jako DJka Raketa - přichází do nebe. Je však přesvědčená, že její čas ještě nenastal a tak se rozhodne za každou cenu se vrátit zpátky na zem k synkovi. Během útěku z onoho světa se potká s čertem, který by chtěl být člověkem, s archandělem, který kdysi byl člověkem, ale také se svým neznámým otcem, ze kterého se stal člověk poloviční.

Příběh trošku smutný, ale i dost vtipný a hlavně plný naděje nám vypráví malý Tadeáš z maminčina šatníku, kam se po jejím odchodu schoval.

Hra Nebe - peklo, kterou uvádíme v české premiéře, získala v Polsku významná ocenění a je považována za jeden z nejlepších dramatických textů pro děti a mládež posledních let.

Profilový rozhovor s Jakubem Kroftou vyšel v Divadelních novinách v lednu 2018

Na mapě

Top