Melvins / US

Melvins / US

Datum: 29. června 2019
Místo: Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1

Vstupenky

Sobota
29
Čvn 2019
19:00
Melvins / US
29. 06. 2019 / DOORS 18:00, START 19:00

Informace o akci

Americká punk-metalová kapela Melvins, která stála v Seattlu u zrodu hudebního žánru grunge, se vrací do Prahy. Tentokrát se představí 29. června v Lucerna Music Baru a přivezou sebou nejnovější melvinovské řadové album Pinkus Abortion Technician, které vyšlo v dubnu 2018.

Skupinu založili ve městě Montessano ve státu Washington v roce 1983 Buzz Osborne, Matt Lukin a Mike Dillard. Lukin a Dillard zanedlouho z kapely odešli a krátce poté byl přijat na post bubeníka Dale Crover. Osborne a Crover působí v Melvins již přes třicet let.

Dodnes kapela vydala 29 původních alb, mnoho koncertních nahrávek a bezpočet singlů a rarit. Spolupracovala s umělci jako Jello Biafra, Lustmord a Fantomas a procestovala již mnohokrát svět. Shodou okolností se Melvins ocitli v roce 2011 v Christchurch a Tokiu právě v době, kdy obě města zasáhla zemětřesení.

Melvins se neustále proměňují – jejich současnou inkarnaci tvoří Osborne, Crover, Steven McDonald (Redd Kross/OFF!) a Jeff Pinkus (Butthole Surfers). V poslední době vystupují jako trio ve složení Osborne, Crover a McDonald.

V roce 2016 byl uveden dokument The Colossus of Destiny: A Melvins Tale, Osborne i Crover nedávno vydali svá první sólová alba. Letos kapela znovuvydala své album Honky z roku 1997.

Support: Yen Yen

Galerie

picture Melvins / US
picture Melvins / US

Na mapě

Top