Detail info
Close

MARK LANEGAN BAND (USA)

MARK LANEGAN BAND (USA)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Mark Lanegan Band se po třech letech vrátí do Prahy

Marku Laneganovi táhne na padesátku. Chystá se také vydat nové album nazvané Phantom Radio. Bude to deváté album, které vydává pod svým jménem, ale zkombinujte to s alby, na kterých se podílel – ať už s Isobel Campbell nebo Duke Garwoodem nebo jako padesátiprocentní člen Gutter Twins (se svým dlouholetým spolupracovníkem Gregem Dullim) nebo s legendární první Laneganovou kapelou Screaming Trees, a vyjde vám počet blížící se dvacítce. A pak je to jeho hostování v Queens Of The Stone Age, předtím v Mad Season, superkapele z poloviny devadesátých let, kde hráli členové Alice In Chains, Pearl Jam a Screaming Trees. A to jsme vynechali jeho roli příležitostného zpěváka na deskách umělců, jako jsou UNKLE, Martina-Topley Bird, Moby, Soulsavers, Melissa Auf der Maur a Creature With The Atom Brain. Celkem se Mark Lanegan podílel na zhruba 50 deskách. Padesát let, 50 desek.

Nové album Phantom Radio produkoval ho Alain Johannes a Laneganův hluboký hlas zvěstuje pravdy pochmurné říše. Věříte každému slovu – žádný jiný žijící zpěvák nemá hlas, který by byl takto schopen zvěstovat biblická znamení.
Je to ale součást řemesla, protože Mark Lanegan není tak černý, jak ho lidé malují. Jeho hlavní nástrojem při skládání desky Phantom Radio byl jeho telefon – speciálně aplikace jménem Funk Box. “Tentokrát jsem se neobtěžoval se zapojováním svých 909 a 808,” říká, “protože tahle aplikace je má. Udělal jsem na ní party pro bicí a pak přidal hudbu na syntezátoru nebo kytaře.”
Mark Lanegan si kromě nové desky ale samozřejmě připravil i turné, při kterém odehraje jeden koncert také v České republice. Stane se tak 20.února 2015 v pražském Lucerna Music Baru. Koncert se uskuteční ve spolupráci se Scrape Sound.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture MARK LANEGAN BAND (USA)
Top