MAHÁTMA GÁNDHÍ MUSICAL TRIBUTE

MAHÁTMA GÁNDHÍ MUSICAL TRIBUTE

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

MAHÁTMÁ GÁNDHÍ MUSICAL TRIBUTE

Koncert bude věnován blížícímu se výročí 150 let od narození Mahátmy Gándhího, vůdce indického nezávislého hnutí proti britské nadvládě, který vedl svou zemi k nezávislosti nenásilnou občanskou neposlušností, čímž zásadní měrou inspiroval hnutí za občanská práva a svobodu po celém světě.
V rámci večera zazní díla inspirovaná indickou kulturou i kompozice, které svou vnitřní ideou vyjadřují obrovskou sílu ducha jedince usilujícího o poznání nejvyšší pravdy.
Za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů se v pozici sólistky představí sopranistka Michaela Popik Kušteková, provedení bude řídit Debashish Chaudhuri. Tímto projektem zlínský orchestr navazuje na dlouhodobou a úspěšnou spolupráci se zmíněným indickým dirigentem, která v nedávné době vyvrcholila dvěma koncertními turné po druhé nejlidnatější zemi světa.

Koncert se koná pod záštitou Její Excelence paní Narinder Chauhan, velvyslankyně Indie v ČR.

MAHÁTMÁ GÁNDHÍ MUSICAL TRIBUTE

The concert will be devoted to an anniversary  of 150 years Mahátma Gándhí‘s birth, leader of the indian independent movement against the british supremacy. The Bohuslav Martinů Philharmonics will be conducted by Debashish Chaudhuri and Czech soprano Michaela Kušteková will take a title role. The concert is held under the auspices of Her Excellency Narinder Chauhan, Ambassador of India to the Czech Republic.


E. ELGAR: Koruna Indie, op.66
J. A. CARPENTER: Gitándžali
L. VAN BEETHOVEN: Symfonie č. 3 Es dur Eroica

MICHAELA POPIK KUŠTEKOVÁ, soprán
JANA CHAUDHURI, klavír
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
DEBASHISH CHAUDHURI, dirigent

Vstupenky můžete zakoupit též on-line, zaplatit na Internetu a ihned vytisknout
v pohodlí svého domova - HOMEtickets!!

Na mapě

Top