Krkonošské pohádky

Krkonošské pohádky

Datum: 27. října - 30. listopadu 2019
Místo: Divadlo Bez Zábradlí Praha

Vstupenky

Neděle
27
Říj. 2019
11:00
Krkonošské pohádky
Sobota
9
Lis. 2019
11:00
Krkonošské pohádky
Sobota
30
Lis. 2019
11:00
Krkonošské pohádky

Informace o akci

KRKONOŠSKÉ POHÁDKY (Božena Šimková, Vadim Petrov)

Divadelní zpracování legendárního večerníčku

Trautenberk má své panství hned vedle Krakonošova a toť se ví, malý pán a velký pán, to nikdy nedělá dobrotu.

Krkonošské pohádky byly a stále jsou nejoblíbenějším večerníčkem. Je vidět, že děti jakékoliv generace milují prostý pohádkový příběh, kde spravedlivý Krakonoš vždy nachytá nadutého a vychytralého pána z Trautenberka. Kuba, Anče a Hajný jsou hrdinové, kterým děti vždy drží palce. A všichni se pak radují, že nadpřirozená síla, kterou představuje pán hor Krakonoš, se postaví na stranu těch, kterým je ubližováno.

Autorka Krkonošských pohádek paní Božena Šimková teprve nedávno dala souhlas k divadelnímu nastudování a sama se podílela na vzniku divadelního scénáře. Na premiéře v libereckém divadle byla hotovým tvarem představení doslova nadšená.

I odborná kritika se o představení vyjádřila velmi pozitivně. PhDr. Radmila Hrdinová v deníku Právo předpověděla, že inscenace bude „diváckou trefou do černého“. Její slova se bez výhrad vyplnila, pohádka se v libereckém Divadle F.X. Šaldy i pražském Divadle pohádek hraje již několik let před stále vyprodaným hledištěm.

Krkonošské pohádky uvádíme nyní v nové verzi s původní hudbou proslulého hudebního skladatele pana profesora Vadima Petrova.

Malebná scéna, oduševnělá hudba, chytrý a vtipný text, vynikající herecké výkony… Tato konstelace je zárukou spokojenosti diváků.

Hrají: Libor Jeník/Petr Pěknic, Barbora Mottlová/Jana Stránská, Jiří Vojta, Kryštof Nohýnek/Přemysl Houška, Petr Pěknic/Marek Pospíchal, Štěpánka Prýmková/Dominika Býmová

Režie: Vít Prýmek

Bližší info:  www.krkonosskepohadky.cz

Každý divák bez rozdílu věku musí mít vlastní vstupenku.

Na mapě

Top