Detail info
Close

KYTAROVÝ FESTIVAL MIKULOV 2024

KYTAROVÝ FESTIVAL MIKULOV 2024

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Kytarový festival Mikulov patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském prostoru. Jeho 36. ročník bude probíhat formou přednášek, seminářů, výstav a výuky v mistrovských třídách a jeho nedílnou součástí bude řada odpoledních a večerních koncertů.  

Motto letošního festivalu je „kytara napříč stoletími“. V rámci 10 koncertů diváci uslyší barokní loutnu, romantickou kytaru, klasickou kytaru, kytaru jazzovou, elektrickou i akustickou. Představí se jak kytara sólová či v komorním obsazení, tak i kytarový orchestr nebo kytara spojená s vizuální projekcí. Hlavní hvězdou festivalu bude Biréli Lagrène, fenomenální francouzský gypsy-jazz kytarista světového formátu, zásadně ovlivněný hudbou Django Reinhardta, který vystupoval např. po boku Johna McLaughlina, Paca de Lucíi, Al Di Meoly ad. Další pozvání přijalo kytarové duo Zoran Dukić & Aniello Desiderio, které celý festival zahájí. Britský loutnista Nigel North do Mikulova přiveze barokní loutnu a hudbu J. S. Bacha. Italský kytarista Marco Piperno si večerní koncert rozdělí s dalším italským kytaristou Marcem De Biasi, který na koncertě představí svůj ojedinělý projekt „Synesthesia“, kdy se během hry na kytaru zároveň pomocí počítačového softwaru vytváří audiovizuální dílo, v němž hudba, tvary a barvy koexistují v harmonické symbióze. Sesterské duo Enrica a Laura Savigni z Itálie přivezou do Mikulova další novinku, a to kytaru romantickou v duu s fortepianem. Navštívit bude možné i vystoupení nejslavnějšího českého kytaristy Pavla Steidla, a nezapomenutelným zážitkem bude jistě i koncert německého dua Kosho & Stelter, které vedle akustické kytary představí kytaru elektrickou či mandolínu. Převážná část umělců se na festivalu představí vůbec poprvé, bude to tedy ročník v duchu premiér napříč žánry.


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top