Detail info
Close

KATEŘINA KNĚŽÍKOVÁ & BARBARA MARIA WILLI

CONCENTUS MORAVIAE 2023
KATEŘINA KNĚŽÍKOVÁ & BARBARA MARIA WILLI

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

XXVIII. ročník festivalu
CONCENTUS MORAVIAE
30/5-27/6 2023
Mezi Kroměříží a Vídní

Kateřina Kněžíková / soprán
Barbara Maria Willi / cembalo

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart, Jan Václav Voříšek, Robert Schumann, Franz Schubert

Dvě hvězdy hudebního nebe přinášejí program plný vášně, něhy, melancholie a... dobrých vyhlídek!
Začíná návštěvou u zázračného dítěte Mozarta a jeho citlivou a dramatickou písňovou tvorbou, v níž prožijeme slasti a strasti lásky i poetické chvilky běžného dne. Objevné bude pak porovnání vídeňského velikána Franze Schuberta (který měl moravské předky) s jeho současníkem a kolegou Janem Hugem Václavem Voříškem, jehož písně jsou částečně uložené ve sbírce Moravského zemského muzea. Voříšek byl stejně jako Mozart zázračným dítětem, dokonce u Mozartových trávil studijní půlrok, než se definitivně usadil ve Vídni a v habsburské metropoli se stal spoluzakladatelem proslulého Společenství přátel hudby. Romantické písně této doby jsou zrcadlem vnitřních procesů a oba skladatelé, Schubert i Voříšek, vložili do symboliky zpěvu a do harmonií klavírního doprovodu veškeré podprahové psychologické souvislosti textů, které zhudebnili. V písních Roberta Schumanna pak se zadrženým dechem můžeme sledovat evoluci žánru daleko za hranice vytyčené Schubertem, směrem k naprosté samostatnosti a nepostradatelnosti obou protagonistů.

Zlevněné vstupenky jsou k dispozici důchodcům, studentům, držitelům průkazek ZTP (1 osoba) a ZTP-P (1 osoba). Doklad opravňující ke slevě je třeba předložit spolu se zlevněnou vstupenkou při vstupu do místa konání koncertu.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top