Detail info
Close

Jistě, pane premiére

Jistě, pane premiére

Datum: 15. srpna - 28. září 2024
Místo: Voděrádky, Praha

Komedie o tom, jak se dělá velká politika. Nejen v Británii. Nezadržitelný proud hlášek a salvy smíchu v nejúspěšnější britské komedii posledního desetiletí!

Vstupenky

čtvrtek
15
srp. 2024
20:00
Jistě, pane premiére
HOME OF AV

Voděrádky

sobota
28
zář. 2024
17:00
Jistě, pane premiére

Informace o akci

Jistě, pane premiére!

Premiér Jim Hacker a tajemník Sir Humphrey Appleby jsou zpět! Autoři Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére, Antony Jay a Jonathan Lynn, napsali po třiceti letech od vysílání prvních dílů slavného britcomu divadelní komedii. Ve Velké Británii láme od roku 2010 divácké rekordy a aspiruje na nejúspěšnější hru desetiletí. V satiře ostré jako žiletka, plné vtipných situací, řízných slovních smečů a přívalů nových hlášek jde opět o jedno: o politiku.

Vláda je v krizi a premiér Jim Hacker má problém. Je třeba zachránit před krachem zemi, Evropu, ale především svou pozici. Tajemník kabinetu Sir Humphrey Appleby má naštěstí smělý plán.

Původně zamýšlená instruktáž pro manažery demonstrující odstrašující chování politiků si od osmdesátých let získala prostřednictvím televizního vysílání BBC spoustu příznivců. Dokonce mezi politiky. Margaret Thatcherová na motivy seriálu napsala krátký skeč, ve kterém se objevila na Vánoce roku 1984. Seriál třikrát vyhrál ocenění britské televizní akademie BAFTA a v roce 2004 obsadil šesté místo v hlasování o nejlepší britský sitcom všech dob.

V představení je použit stroboskop.

  

Hrají

Jim Hacker: Karel Heřmánek st.
Sir Humphrey: Josef Carda
Claire Sutton: Dana Morávková
Bernard Woolley: Karel Heřmánek ml.
Bernard Woolley: Tomáš Havlínek
Velvyslanec: Ladislav Županič
Jeremy Burnham: Petr Pospíchal

 

Autor: Antony Jay, Jonathan Lynn
Režie: Karel Heřmánek a Michal Pavlík
Překlad: Martin Stropnický
Scéna: Karel Heřmánek
Kostýmy: Jana Berg

 

Délka představení: 130 minut

 

 


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

google maps
Top