Detail info
Close

INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET: Největší ”Labutí jezero” na světě za doprovodu symfonického orchestru

INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET: Největší ”Labutí jezero” na světě za doprovodu symfonického orchestru

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Baletní soubor INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET uvádí největší "Labutíjezero" na světě v Praze a Ostravě, v doprovodu orchestru

Až budou letos v létě představeny obecenstvu nové programy Labutíjezero, Louskáček, dostane St. Petersburg Festival Ballet nový název.

Šokovaný a zasažený nelidskou agresivitou ruské války proti Ukrajině, změní slavný baletní soubor svůj název na International Festival Ballet.

International Festival Ballet
Touto změnou umělci vyjadřují svůj neochvějně jasný postoj. Festival Ballet je mezinárodní baletní soubor, který má nadnárodní podstatu a vyjadřuje ta kporozumění a soužití v poezii i umění, hudby a tance. Od začátku války umělci vyjadřovali svůj postoj protiruské agresi četnými protestními akcemi před každým svým vystoupením. Proto je nyní ohrožuje samo Rusko. Soubor, jehož součástí je ivelké množství ukrajinských tanečníků, vnímá sám sebe přirozeně jako balet míru a soudržnosti mezi všemi lidmi.

Umělecky balet představuje ruskou školu klasického baletu v její nejčistš ípodobě. Přísná elegance v kombinaci s moderním ivlivy a vlivy 21. století, to je především prvotřídní tanečnívýkon – to vše v kombinaci s nádhernými kostýmy a monumentálními výpravami.

Baletní představení “Labutí jezero” (Balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského) za doprovodu orchestru 

Nesmrtelná baletní klasika Petra I. Čajkovského je známá po celémsvětě a nepřestává okouzlovat lidi všech věkových kategorií. Každý zná romantický příběh „Labutíjezero“, ve kterém vystupují bílá a černá labuť a který se stal se synonymem elegance klasického baletu nanejvyšš íúrovni.

Jedinečnost představení bude letos spočívat v tom, že soubor v Praze a Ostravě předvede nejvelkolepější Labutí jezero na světě.

48 labutích baletek je svým způsobem rekord. Nikdy předtím se v České republice neocitlo současně na scéně tolik baletek. Obvyklý počet bílých labutí v představení „Labutí jezero“ bývá 16-24.

Představení bude taktéž doprovázet Festival Orchestra.

Nemá smysl znovu opakovat obsah příběhů těchto nesmrtelných uměleckých děl, stačí říci, že diváci, kteří přijdou na tato představení, se na krátkou dobu ponoří do světa romantiky a krásy, ale také získají spoustu dojmů poté, co proniknou do feérií lásky a smrti, věrnosti a zrady, smíchu a slz, strachu i odvahy, do všeho toho, co souvisí se světovou kulturou, se světovým dědictvím a s mistrovskými uměleckými díly z celého světa.

Vynikající hereckýsoubor, ztělesňující vše to, čemu se říká “škola klasického baletu“ – tedy přísně klasickou eleganci, svěží dech jednadvacátého století, dokonalou techniku provedení a neomezenou šíři ruské duše v kombinaci s v pravdě královskou nádherou kostýmů a dekorací.

V současné době jsou umělci ze INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET často kandidáti i držiteléd ivadeln íceny „Zlatá maska“, vítězové ruských a mezinárodních soutěží i držitelé prestižních ocenění a vyznamenání.

Soubor s velkým úspěchem hostoval v USA, v Itálii, v Německu, ve Francii, v Holandsku, v Belgii, ve Finsku, v Portugalsku, v Číně, v Brazílii, v Mexiku a v dalších zemích.

 dle pokynů pořadatele jsou slevy pro vozíčkáře s průkazem ZTP/P a jejich doprovod stanoveny takto:

  • Vozíčkář - vstupenka dle platného ceníku (místa vyhrazena)
  • Doprovod - vstupenka zdarma (jedna osoba)
  • Objednávky zasílejte e-mailem na adresu rezervace@ticketportal.cz.Do e-mailové objednávky je nutné nascanovat průkaz ZTP/P.
  • Slevy pro ostatní osoby s průkazem ZTP a ZTP/P pořadatelem nejsou poskytovány!Webové stránky pořadatele www.artpartner.czOhlasy:


***
V průběhu večera bezchybného tance bylo slovo „dokonalost“ právě tím slovem, které se mezi návštěvníky vyskytovalo nejvíce…
Daily News, Kanada


***
Vše bylo připraveno mistrovsky. Tance představují úchvatné vyjádření radosti . Jsou zárukou profesionální koncepce a hlubokého cítění v současném baletu.
Corriere Della Sera, Itálie


***
Zářící hvězdy baletu v úchvatném prostředí!
Le Parisien, Francie


***
V proudu krásně vystrojených tanečníků divák pozná opravdové mistrovství.
Boston Globe, USA


***
Vysoká taneční úroveň se setkala s obrovským oceněním, hlavně díky velkému mistrovství a klasické čistotě provedení, s čímž se u amerického baletu setkáváme velice zřídka.
New York Times, USA


***
Soubor je složen z mladých talentovaných tanečníků představujících budoucnost ruského baletu. Díky síle a sportovní trénovanosti jsou schopni bez problémů zvládnout klasiku i požadavky současného baletu. Členové souboru dokládají bezedné schopnosti svého umění, které jsme zvyklí vídat u tanečníků Velkého divadla.
Houston Chronicle, USA

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top