Detail info
Close

FINAL FOUR EuroLeague Women 2022/2023

ZVVZ USK Praha
FINAL FOUR EuroLeague Women 2022/2023

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Po osmi letech se do Česka vrací ten nejlepší ženský basketbal, který lze na klubové scéně najít. Se spoustou hráček působících v zámořské WNBA přijedou v polovině dubna do Prahy čtyři nejlepší celky letošního ročníku ženské Euroligy v rámci turnaje Final 4.

Pražská hala Královka hostila tuto akci pouze jednou a právě tehdy, v roce 2015 vystoupal domácí ZVVZ USK Praha až na úplný vrchol této soutěže a zdvihl nad hlavu prestižní trofej. Prvním cílem Pražanek bude určitě vylepšit čtvrté místo z loňského turnaje v tureckém Istanbulu. K tomu budou chtít pomoci zejména americké hvězdy Alyssa Thomas a Brionna Jones, působící v týmu WNBA Connecticut Sun. Obě jsou aktuální světové šampionky s národním týmem Spojených Států. V týmu USK ale nejsou jedinými zářícími hvězdami – skvěle letos hraje například Britka Temi Fágbénlé, slovinská stálice Teja Oblak či české reprezentační opory Tereza Vyoralová s Veronikou Voráčkovou.

Soupeřem českého týmu bude v pátek čtrnáctého dubna turecký celek CBK Mersin, lídr turecké nejvyšší soutěže. Za ten nastoupí vskutku impozantní sestava v čele s americkou rozehrávačkou Chelsea Gray, která je úřadující nejužitečnější hráčkou finálové série WNBA, kde pomohla Las Vegas Aces k titulu. Samozřejmě je i olympijskou vítězkou a mistryní světa. Pomáhat jí bude například obávaná srbská střelkyně Aleksandra Crvendakič. Mersin si ve čtvrtfinále poradil s francouzským Bourges.

Prvním účastníkem druhé semifinálové dvojice je další turecký tým Fenerbahce. Tento tým loni Final 4 pořádal a vybojoval konečné druhé místo, když po semifinálové výhře nad USK podlehl maďarské Šoproni. Fenerbahce má ve svém středu velké hvězdy světového basketbalu, a to zejména Američanky Kaylu McBride s Breannou Stewart. Zejména druhá jmenovaná je prakticky hrající legendou ženského basketbalu s třemi tituly světové šampionky a dvěma zlatými olympijskými medailemi. Navíc je dvojnásobnou nejužitečnější hráčkou finále WNBA. Evropské hvězdy zastupuje nezastavitelná ukrajinská křídelnice Alina Iagupova.

Fenerbahce se postaví italský tým Familia Schio, který ve čtvrtfinále zdolal možná trochu překvapivě španělskou Valencii. Celek na děleném druhém místě italské Serie A nesází tolik na Američanky, přesto je jeho nejlepší střelkyní Marina Mabrey působící v Chicago Sky. Své si ale odehraje také Italka Jasmine Keys nebo senegalská reprezentantka Astou Ndour.

Jediný z týmů, který soutěž v klubové historii vyhrál, byl právě pořádající USK. Dva z účastníků – turecký Mersin a italské Schio jsou dokonce na Final 4 úplně poprvé. Semifinálové duely se odehrají v pátek od 15 a 18 hodin, duel o třetí místo a finálový zápas proběhnou v neděli od 17 a 20 hodin.

VIP vstupenky

Zakoupením VIP vstupenky získáváte vstup do VIP zázemí s cateringem.
Po nákupu VIP vstupenky obdržíte voucher na catering. S voucherem a vstupenkou použijte Vstup č. 1, kde dostanete pásku na ruku, na základě které budete mít přístup do VIP  zázemí.

Upozornění pořadatele akce:
Zakoupením, držením nebo jakýmkoli způsobem použitím této vstupenky držitel přijímá a souhlasí s Pravidly FIBA pro sportoviště, která jsou k dispozici zde: https://www.fiba.basketball/venuerules.pdf.

By purchasing, holding or using in any way the present ticket, the holder accepts and agrees to the FIBA Venue Rules, which are available under https://www.fiba.basketball/venuerules.pdf

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top