Detail info
Close

Engelbert Humperdinck

Engelbert Humperdinck

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Legendární zpěvák poprvé vystoupí v Praze a představí všechny své hity!

 

Letos se poprvé v rámci velké koncertní tour chystá do Prahy britský popový zpěvák slaďáků a hudební skladatel Engelbert Humperdink. V Lucerně 16. dubna 2022 odehraje svůj velký koncert. Tento slavný crooner proslul hitem „Release Me“, se kterým v roce 1967 předběhl i „Strawberry Fields Forever/Penny Lane“ od Beatles. Nemůžete se rozpomenout, o jaký jde song, ale něco vám to říká? Pomůžeme vám, stačí si vzpomenout na Lucii Bílou a její megahit „Trouba“.

Engelbert Humperdinc, král romantických balad, se narodil v indickém Madrasu (dnes Čennaí) jako desátý potomek důstojníka britské koloniální armády a indické matky. V jeho deseti letech se rodina přestěhovala do anglického Leicesteru. V jedenácti letech začal studovat hru na saxofon a záhy začal i vystupovat. V roce 1958 po ukončení vojenské služby vydal svůj první singl „I'll Never Fall in Love Again", který sice nebyl příliš úspěšný, ale mladý muž s velkým hlasem měl v sobě dostatek odhodlání jít dál za svým snem. V roce 1961 však onemocněl a jeho stav byl tak vážný, že se mu dostalo v nemocnici od kněze posledního pomazání. Tuberkulózu naštěstí překonal a vrátil se do klubů jako „Gerry Dorsey. Bylo to složité období, protože ještě dlouho s ním nikdo nechtěl v showbyznysu spolupracovat, obávali se stále jeho nemoci…

Významný skok v jeho kariéře ho čekal až po spojení s manažerem Toma Jonese, Gordonem Millsem, který mu doporučil přijmout umělecké jméno, a tak se zrodil Engelbert Humperdinck. Nové jméno nebylo smyšlené, ale patřilo oblíbenému německému romantickému hudebnímu skladateli 19. století.

Až píseň „Dommage, Dommage“, se kterou v roce 1966 tehdy reprezentoval Spojené království v soutěži v Knocku na sebe významně upozornil a bodoval i v belgické hitparádě. Další posun v kariéře byl dílem náhody, když onemocněl zpěvák Dickie Valentine, který měl vystoupit v Sunday Night v londýnské show Palladium. Engelbert byl osloven, zda by ho zastoupil v živém televizním vysílání. Tehdy zazněla píseň ze singlu Release Me / Ten Guitars a okamžitě jeho popularita začala prudce stoupat. Do rána se stal nejpopulárnějším interpretem. Nahrávka se stala nejprodávanější hitovkou roku 1967 a dokonce přeskočila již zmíněné Beatles. Engelbert dodnes drží rekord v nejdelším nepřetržitém setrvání v žebříčcích (56 týdnů).

Následovaly dvě další úspěšné balady „There Goes My Everything” a „The Last Waltz. Mezi lety 1966 až 2018 vydal neuvěřitelných 100 alb a 43 singlů, a pokud se vydáte do Hollywoodu na chodník slávy, objevíte tam i jeho hvězdu.

KONCERT PŘESUNUT NA 16.4.2022
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti

 


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture Engelbert Humperdinck
Top