Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Poprvé v České republice zde budete moci spatřit letoun 5. generace F-35 Lightning II a každý den se můžete těšit na osm hodin akčních dynamických ukázek. Na akci se celkem představí 75 kusů letecké techniky a desítky pozemních vozidel z 18 států.

Do letového programu se mj. zapojí nejnovější evropský letoun A400M Atlas, nový alianční letoun A-330 MRTT, legendární stíhačky Tunnan, Draken a Viggen Švédské historické letky, druhoválečný letoun C-47 Dakota či řecký F-16 Demo Team „Zeus“. Pozemní ukázky schopností český ozbrojených a bezpečnostních sborů pak ozvláštní premiérová exhibiční prezentace hasičského sportu FCC (Firefighter Combat Challenge), při níž se představí výběr reprezentace jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů.

Hlavním cílem akce, je prezentovat široké veřejnosti co nejpestřejší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti.

Hlavní program, který se odehrává na Letišti Leoše Janáčka Ostrava, se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Nikde jinde přitom není možné na jediném místě shlédnout špičkové umění a techniku nejenom vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů. Každým rokem se snaží organizátoři návštěvníkům akce nabídnout něco výjimečného.

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky, které jsou nejnavštěvovanější dvoudenní rodinnou akcí v České republice, však nejsou pouze show s atraktivním programem. Jsou zejména významnou platformou pro vysvětlování důležitých bezpečnostních témat s ojedinělou příležitostí pro připomenutí si našich bohatých tradic.

Uspořádání akce není možné bez účasti složek integrovaného záchranného systému a žádá si nasazení stovek lidí, kteří zajišťují bezpečnou dopravu a pobyt desítek tisíc návštěvníků. Jejími hlavními organizátory jsou Jagello 2000, Generální štáb Armády České republiky, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje a Letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top