Detail info
Close
KONTRAFAKT-PBX catering 1
Součástí VIP vstupenky je exklusivní catering podávaný po celou dobu akce, včetně no-limit konzumace vybraných alko/nealko nápojů.

+1 500 Kč

;
D i n o s a u r    J r.      (USA)

D i n o s a u r J r. (USA)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

J Mascis (kytara) a Low Barlow (basa) se společně potkali ještě za studií v městě Amherst, a to v HC/ punkové kapele Deep Wound, s bubeníkem Emmettem Murphy, přezdívaným Murph pak v krátkodechém projektu Mogo. To už byl základ pozdějších Dinosaurů, kteří o sobě dali vědět eponymním debutem z roku 1985. Při koncertech v New Yorku neušli pozornosti Sonic Youth, kteří jim nabídli roli předskokanů na jejich americkém turné. Už při natáčení druhé desky You're Living All Over Me (SST Records 1987) se však začal projevovat Mascisův muzikantský despotismus, po jejím dokončení se svým spoluhráčům nadlouho ztratil z dohledu. Dohromady se znovu setkali při natáčení alba Bug, kterým v podstatě končí první éra Dinosaur Jr. Během následujícího turné je Barlow nemilosrdně vykopnut (v následujích letech ale boduje se Sebadoh, Folk Implosion i sólovými deskami) a nedlouho poté odchází i Murph. Další alba Dinosaurů, Where You Been (1993), Without a Sound (1994) a Hand It Over (1997) jsou spíše Mascisovými sólovými nahrávkami s najatými spoluhráči, slaví ale úspěchy, jak ve Spojených státech, tak i v Británii. Až v roce 1999 Mascis opouští zaběhnutou značku a další písně už točí pod hlavičkou J Mascis and the Fog. Stopa Dinosaur Jr. se po letech objevuje v roce 2005, kdy na značce Merge vychází reedice jejich prvních tří alb a na jejich podporu se na pódiích překvapivě schází původní sestava Mascis, Barlow a Murph. Společné album ale, zdá se, nepřipadá v úvahu, a tak je dost velkým překvapením, když v květnu 2007 novinka Beyond vychází. A nutno dodat, že se jedná o návrat ve velkém stylu. Přijďte se o tom 24. května do Akropole přesvědčit.
Více na www.silver-rocket.org

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top