DON QUIJOTE - Ivan Vasiliev Imperiální RUSKÝ BALET

DON QUIJOTE - Ivan Vasiliev Imperiální RUSKÝ BALET

Datum: 25. března 2020
Místo: Kongresové centrum Praha, Kongresový sál

Vstupenky

Středa
25
Bře. 2020
19:00
DON QUIJOTE - Ivan Vasiliev Imperiální RUSKÝ BALET

Informace o akci

DON QUIJOTE POPRVÉ NA SCÉNĚ V PRAZE
Jedni z největších hvězd světového baletu Ivan Vasiliev a Marie Vinogradová vystoupí společně se souborem Imperiálního ruského baletu v Praze 25 března 2020 v představení Don Quijote. Baletní adaptace nesmrtelného románu Miguela de Cervantese již dlouho patří do pokladnice baletního umění. Fascinující lidský příběh doplňuje temperamentní hudba Ludwika Minkuse. Hudbu a dynamickou choreografii doplňuje velkolepá výprava, která každého diváka přesune do slunného Španělska. Jedná se o výjimečný umělecký zážitek.

IVAN VASILIEV
Je považován za jednoho z nejlépe placených baletních umělců na světě, známý je jako nejlepší „mužské tělo baletu“. Podle kritiků je Vasiljevův tanec mimořádný a ojedinělý ve svém výrazu, jeho nevídaně vysoké skoky nejsou jen akrobatickým prvkem, ale skutečným projevem emocí, radosti a vášně.
Vasiliev pravidelně hostuje na scéně Amerického baletního divadla, jako sólista také v La Scale a Bavorském státním baletu. Roku 2014 vystoupil na zahajovacím ceremoniálu Olympijských her v Soči, kde své umění předvedl ve scéně První ples Nataši Rostovové. Ve svém ztvárnění dona Quijota vtahuje diváka dramaticky do děje a dovoluje mu v osobním prožitku děj sdílet.

MARIA VINOGRADOVA
Vynikající baletka oplývající nadpozemskou krásou je vedoucí sólistkou Velkého divadla v Moskvě. Na jevišti představuje Sylfidu a Giselle, v baletu Spartakus pak družku hlavního hrdiny Frygii, a v novém zpracování díla Hrdina naší doby Michaila Lermontova se ujala role Bely. Je manželkou baletní hvězdy Ivana Vasilieva, s nímž nyní stále častěji společně vystupuje.

Více informací o hlevních účinkujících a baletním souboru naleznete ZDE :

Galerie

picture DON QUIJOTE - Ivan Vasiliev Imperiální RUSKÝ BALET

Na mapě

Top