Detail info
Close

Czech Jazz Festival 2010

Czech Jazz Festival 2010

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Debutový ročník festivalu českého jazzu v pražské La Fabrice představí šestici zásadních mladých jazzových skladatelů, interpretů a kapel. Chybět mezi nimi nebude kvartet předního saxofonisty nejmladší generace Jakuba Doležala, který své zkušenosti ze studií v Holandsku zúročil v kvartetu, balancujícím na pomezí mainstreamového jazzu i funku a těžícím z přínosu jazzově rockového kytaristy Jiřího Šimka.
Následovat bude jedinečný recitál klavíristy Najponka, který v ČR sólově takřka nevystupuje (ostatně jeho poslední samostatné vystoupení v anglickém Greville Lodge právě vyšlo na CD). Druhý den se představí početnější sestavy. Postcoltraneovský Infinite Quintet se svým novým CD Speak Slowly zabodoval v tisku i odborné anketě, kdežto energický Organic Quartet varhaníka Ondřeje Pivce bývá označován za nejpopulárnější jazzovou kapelu desetiletí.
Třetí den zahraje kvarteto kytaristy Libora Šmoldase skladby z broadwayského muzikálu My Fair Lady, čerstvě nahrané v hvězdném zahraničním obsazení, a po nich přijde řada na elektronický nujazzový projekt Sato-San To, v němž působí i patrně nejvlivnější český jazzový hudebník, kontrabasista Jaromír Honzák. Součástí festivalu bude i promítání dokumentu z loňského ročníku Letní jazzové dílny, všechny tři dny koncerty plynule přejdou v otevřenou jam session a chybět nebude třeba ani ochutnávka vín.
29. 04. 2010 20:00 - 21:00 Jakub Doležal Quartet/ 22:00 - 23:00 Najponk
30. 04. 2010 20:00 - 21:00 Infinite Quintet/ 22:00 - 23:00 Ondřej Pivec & Organic Quartet
01. 05. 2010 20:00 - 21:00 Libor Šmoldas Quartet/ 22:00 - 23:00 Sato-San To
Více na www.festival.czechjazz.org, nebo www.czechjazz.org.  

Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top