CZECH JAZZ CONTEST 2012

CZECH JAZZ CONTEST 2012

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

REDUTA JAZZ CLUB
Národní 20, Praha 1

REDUTA JAZZ CLUB – PROGRAM

CZECH JAZZ CONTEST
letošním ročníkem navazuje na velmi úspěšnou mezinárodní soutěž Junior Jazz, pořádanou do roku 2009. Tato dnes již legendární soutěž měla v naší zemi třináctiletou tradici.
Mezi finalisty a vítěze předchozích ročníků patří kapely a interpreti, kteří se dnes mohou pyšnit úspěchy jak na české, tak i na mezinárodní hudební scéně (např. Quattro Formaggi (CZ), Biotone (PL), Mocca Malacco (CZ), Switch On Quintet (PL), Ring Trio (D), Karel Růžička jr. (CZ), Ondřej Štveráček (CZ) a mnoho dalších). Také porota se v průběhu let konání této soutěže může pochlubit řadou významných českých a zahraničních osobností z řad jazzové hudební scény. Zasedali do ní hudebníci takových jmen jako kontrabasista Elias Bailey (USA), klavírista a zpěvák Freddy Cole (USA), kytarista Randy Napoleon (USA).
Ani letošní ročník nebude v tomto ohledu výjimkou a do poroty usednou opět hudební osobnosti zvučných jmen. Czech Jazz Contest je jedinečné setkání mladých osobností českého jazzu, hudební projekt primárně určený pro mládež a studenty, avšak svými doprovodnými akcemi bude přitažlivý i pro širokou veřejnost.
Cílem akce je zviditelnění mladých českých kapel a rovněž přiblížení kvalitní jazzové hudby jejich vrstevníkům, a to atraktivní formou soutěže ve stylových prostorách Reduty.
Více informací ZDE.

Na mapě

Top