Detail info
Close

COP 45 let.

COP 45 let.

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

COP
45 let
Velký narozeninový koncert
20.11.2023 od 19:00
Praha, Lucerna – velký sál

Skupina COP oslaví 20.11. 2023 Velkým narozeninovým koncertem v pražské Lucerně 45 let své existence

Máte rádi bluegrass, folk a country & western? Pokud ano, pak vám českou bluegrassovou skupinu COP z Plzně nemusíme vůbec představovat. Bluegrass je hudební styl, který vznikl kolem roku 1948 ve Spojených státech. Konkrétně na americkém Jihu a nejvíce se mu dařilo v Jižní a Severní Karolíně, v Kentucky a Apalačaském pohoří. Skupina COP vznikla v roce 1978 pod vedením houslisty, zpěváka a textaře Bohouše Chaloupka . Letos 20. listopadu oslaví Velkým narozeninovým koncertem v pražské Lucerně 45 let své existence.
Zakládajícím členem a nynějším kapelníkem skupiny COP je otec herečky Kristíny Leichtové, zpěvák a kytarista Miroslav"Míša"Leicht, dále v ní působí zpěvák a hráč na mandolínu a housle Jiří Vopava, hráč na dobro Petr Sláma, baskytarista Ondra Jukl a zpěvák a hráč na banjo Martin Fridrich. Na svém kontě má skupina COP Zelenou Portu (1979), dvě nejprestižnější interpretační vítězství na festivalu PORTA (1980, 1981 a 1986) před vyprodaným plzeňským Lochotínem a Cenu Anděl Akademie české populární hudby v kategorii Folk & Country (2002). Také deset studiových a dvě živá alba. V roce 1993 COP nahrál album Tradition s vynikajícím britským zpěvákem bluegrass music Arthurem Robinsonem.
Skupina COP se díky své popularitě stala vítaným hostem všech významných hudebních přehlídek. Nikdo si už nedovede představit nejprestižnější festival folkové a country hudby Zahrada, legendární a nejstarší folkovou přehlídku Porta, nejstarší festival bluegrassové hudby v Evropě Banjo Jamboree nebo plzeňský festival Struny na ulici bez účinkování COPu. Tato skupina je nesmírně populární i v řadě zemí světa – nejvíce ve Velké Británii a na Slovensku.
Přijďte s COPem 20. listopadu 2023 do pražské Lucerny zavzpomínat nejen na největší hity této skupiny, které zlidověly, ale i na řadu skvělých muzikantů a hudebních osobností, které skupinou za 45 let její existence!!! Rozhodně nebudete litovat! Právem skupina COP získala v roce 2021 ZLATOU PORTU za celoživotní přínos.


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top