Detail info
Close

ARCHITECTS (UK)

ARCHITECTS (UK)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Probudili v sobě nezastavitelnost a po 5 letech míří do Prahy

ARCHITECTS, WHILE SHE SLEEPS, LOATHE

4. 2. 2024 – Praha, Forum Karlín

18:00 - doors
19:30-20:00 - Loathe
20:20-21:00 - While She Sleeps
21:30-23:00 - Architects

Angličtí ARCHITECTS se za bezmála 20 let stali jednou z vůdčích metalcorových kapel, která se se svým neustávajícím skladatelským procesem a především přístupem co desku posunuje dál. A s ní samozřejmě i celý žánr, který už dávno vyměnil kluby za haly. Fanoušci si v únoru po 5 letech budou moci opět užít jejich klubový koncert.

Na začátku, když je v roce 2004 v Brightonu zakládali bratři-dvojčata Dan a Tom Searleovi, na scénu vlítli divokým core mixem, jenž silně čerpal z progresivity a neurvalosti The Dillinger Escape Plan. Chaotický math hardcore a složitou djent rytmiku u nich ale obrousil čas a se zapojením arénové hymničnosti a rockového drivu zvítězila naopak rovnováha mezi melodičností a úderností, kterou po opuštění Century Media při vydání šesté desky „Lost Forever // Lost Together“ pro Epitaph Records dosáhli celosvětového uznání, které ARCHITECTS vydrželo dodnes. Metalcore trůn byl tímto dobit.

Jenže krátce po vydání následovníka „All Our Gods Have Abandoned Us“ v roce 2016 zemřel po třech letech života s rakovinou kůže hlavní kytarista a autor hudby Tom Searle. Namísto pádu ale následující roky pro ARCHITECTS znamenají vzestup, neb přijmutím statusu arénové kapely vylepšují vzorec.

Znásobují refrény, přidávají velkolepost, dokonce odkazy své minulosti a na chvíli do svého zvuku přidávají i orchestrální podmazy. Nikdy se ale nezastavují a snad po vzoru svých vrstevníků Bring Me The Horizon na posledních dvou deskách zefektivnili psaní písní, ještě více vypilovali produkci a zdůraznili velkolepé prvky. A právě posledními dvěma alby ARCHITECTS vytvořili jedny z nejlepších ‚arénových metalových desek’ posledních let, které rockovějším švihem a industriálním drnčením, aniž by ztráceli svou energičnost, kapelu v oblibě posunují stále výš.

Poslední deska „The Classic Symptoms of a Broken Spirit“ navíc po covidové době vznikla hodně v daném okamžiku a navzdory názvu se bere méně vážně než díla ostatní. Searle tu také staví temnější témata na hlavu a dělá si legraci i z konce světa. Opravdu bojuji s myšlenkou, že bych se příliš zabýval negativními věcmi,” říká. „Je pro mě opravdu těžké se od těch témat odpoutat. Mám ženu a dvě děti, které miluji, a práci, kterou miluji. Na osobní, povrchní úrovni jsem v superprivilegovaném postavení - to ale neznamená, že jsem z dětství nevyvázl bez jizev a neurotického chování. Pořád mám mysl, která má svou temnou stránku, pořád se bojím o budoucnost. A naše alba jsou mi příležitostí, jak se s tím vypořádat a můj způsob terapie, jak se negativních věcí v životě zbavit.”

Je to také diskuse, kterou se Carter snaží vést na pódiu. Zejména kvůli temnotě, co v kapele zůstala po tragickém odchodu Toma, zakládajícího člena a Danova bratra. Od té doby ztráta blízkého přítele podbarvuje velkou část jejich tvorby, ale nyní na The Classic Symptoms…” vymíta své démony a oslovují fanoušky v jiném světle. Tahle deska je spíš večírková,” uzavírá Carter. Máme v kapele už dobrou atmosféru a Toma spíše oslavujeme, než abychom byli příliš skleslí.

Proto už tu jsou i myšlenky na jedenácté album, na němž se ARCHITECTS chtějí opět posunout dál a být o desku napřed před ostatními. Pokud si myslíte, že jste nejlepší, se o to nesnažíte. Dál chceme být inovátory,” komentuje Carter a dodává, Nic se nemůže pokazit, pokud děláte to, co cítíte jako správné.”

V roli předkapel bude WHILE SHE SLEEPS, a liverpoolští LOATHE.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture ARCHITECTS (UK)
Top