Elektro-noisoví FUCK BUTTONS v květnu konečně v Praze!

Elektro-noisoví Fuck Buttons v květnu konečně v Praze!
Pražské hudební fanoušky čeká 3. května malý svátek: do České republiky dorazí duo Fuck Buttons. Jedno z nejopěvovanějších jmen současné (nejen) britské nezávislé scény se představí v pražské Meet Factory. Společně s nimi vystoupí philadelphští shoegazeři A Sunny Day in Glasgow.

Fuck Buttons: Znáte Knoflíky lásky?

 Dvojice, která si naprosto podmanila hudební publicisty i fajnšmekry přitom existuje jen od roku 2004. Tehdy začali kamarádi Benjamin John Power a Andrew Hung pomocí laciných synťáků, dětského magnetofonu s mikrofonem a kytarových efektů tvořit plochy a beaty připomínající vzdáleně tu rozostřené shoegazové kytary, tu nesmlouvavé řinčící elektro. Svými koncerty zaujali šéfy legendárního festivalu All Tomorrow Parties, kteří jim na sklonku roku 2007 vydali pilotní singl Bright Tomorrow a po sérii vyprodaných koncertů také debutovou desku Street Horrrsing produkovanou kytaristou Mogwai Johnem Cummingsem. Po krátkém turné se vydali na další koncertní šňůru právě s Mogwai, během níž vyšlo split EP na kterém si navzájem remixovali skladby Colours Move a Mogwai Fear Satan.

Po necelých dvou letech vyšlo v loni v řijnu album Tarot Sport, které prohlubuje intenzivní poslechový zážitek, zvukově je ale podstatně barevnější. Na něm Fuck Buttons s trochou nadsázky zní, jakoby se šprýmař Dan Deacon pustil do předělání ranných skladeb My Bloody Valentine. Také druhá deska sklidila až nekritické ovace novinářů a objevila se ve výročních řebříčcích hudebních časopisů a serverů (Pitchfork, Metacritic). Kapela tak pokračuje v krasojízdě, kde všechno, čeho se chytne, jí zázrakem vychází. Na pražský koncert si duo odskočí během nabitého evropského turné, které začíná na prestižním rakouském Donaufestivalu a přes již „domovský“ festival All Tomorrow Parties končí na obří Primaveře v prosluňené Barceloně.

Večer zahájí shoegazoví A Sunny Day in Glasgow z americké Philadelphie, kteří představí zasněné kytarové plochy ze své zatím poslední kritikou ceněné desky Ashes Grammar z loňského září. Ta působí proti odzbrojujícímu debutu Scribble Mural Comic Journal z roku 2007 vyzráleji, ale pořád si zachovává si charakteristické surreální motivy a dává vzpomenout na příbuzné jj nebo Memory Tapes.

VSTUPENKY na FUCK BUTTONS a A Sunny Day in Glasgow ZDE!

Koncert je součástí klubové série Bohemian Like You, která za více než dva roky své existence zprostředkovala pražskému publiku mj. koncerty The xx, Why?, The Black Lips nebo HEALTH. Dalšími akcemi naplánovanými na jaro 2010 jsou noiserockoví Times New Viking (2. dubna, Klub 007), nebo nezařaditelní avant-rockeři Mi Ami (24. května, Klub 007).

http://www.myspace.com/fuckbuttons
http://www.myspace.com/sunnydayinglasgow
http://www.myspace.com/bohemianlikeyounight

Top