Detail info
Close

Barbara Maria Willi uvádí…

Barbara Maria Willi uvádí…

Datum: 15. prosince 2023
Místo: Konvent Milosrdných bratří
Adresa: Vídeňská 228/7, Brno

Vstupenky

Popis

Barbara Maria Willi uvádí… 2023
XX. roční koncertu cyklu staré hudby
Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7, Brno

Dvacet, římskou číslicí XX let je rozhodně důvodem k oslavě. Nevím, zda má radost své velikosti, ale kdyby měla, dala bych jí XXXL za skvělých 120 společně prožitých koncertů. A jdeme dál!

Dvacátý ročník je ročníkem, v němž konečně uskutečníme dlouho očekávány recitál s Kateřinou Kněžíkovou. Také společně přivítáme návštěvu z Paříže, aktuálně nejslavnějšího francouzského flétnistu Philippa Bernolda (který má slabost pro dobrá moravská vína). Baleársko-řecký vítr zavane do Brna prostřednictvím vášnivého smyčcového kvarteta Pura Corda, které nám přiblíží zcela nové pojetí staré hudby — čtveřice mladých hudebníků interpretuje díla 19. a 20 století na střevových strunách. Ze zahraničí přichází do Brna fenomenální houslista Fedor Rudin, který opustil místo koncertního mistra Vídeňských filharmoniků, aby se naplno mohl věnovat sólové kariéře. K mé velké radosti se na našem koncertě spojí se zdejší houslistickou špičkou, s kolegy Františkem Novotným a Davidem Mirzoevem. K oslavám zveme výrazné osobnosti české hudební scény: alumnus JAMU Jiří Havrlant založil novou tradici staré hudby v Ostravě a v Praze a přizval ke spolupráci skutečně andělské hlasy: v podání ansámblu Drei Engel zazní dramatické árie, které nejsou až tak úplně andělsky klidné… Last, but not least představuje Petra Matějová se svým Triem Unitas jednotu tří žen, které milují českou a moravskou hudbu 18. a raného 19. století.

Přeji nám všem, aby v této hudbě obsažená krása a mír vstoupily i do našeho každodenního života.

                                                        Barbara Maria Willi, dramaturgyně cyklu

Začátky koncertů jsou vždy v 19:00 hodin / Změna programu vyhrazena

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Top